Навіщо в будинку потрібен фільтр для води?
Диван на коліщатках в темній вітальні

Навіщо в будинку потрібен фільтр для води?

Автор: Світлана Якимчук
12/10/2021 16:48
-Реклама
Оренда і продаж комерційної нерухомості від 30 м²
-Реклама
Будівництво шостого етапу в житловому районі.
-Реклама
-Реклама
Готелі Reikartz і контакти, Україна
-Реклама

Багато хто помилково вважає, що водопровідна вода є питною — адже її вже обробили в комунальних водоочисних спорудах. Але це не зовсім вірно: воду лише роблять безпечною для людини, знезаражують та фільтрують. І навіть якщо вона не має смаку та абсолютно прозора, це не значить, що її склад ідеальний для пиття. У ній може бути порушений вміст як корисних мінералів, так і шкідливих речовин, що ніяк не побачити неозброєним оком. Для повної очистки необхідні спеціальні фільтри для води.

Як дізнатися, чи потрібен вам фільтр для води?

Для того, щоб визначити, чи потребує водопровідна вода доочистки та підібрати фільтр, необхідно здати її на аналіз. У лабораторії визначать концентрацію марганцю, заліза, солей та інші важливі показники. Такі аналізи можна зробити як у приватній лабораторії, так і в державній (в останньому випадку — безкоштовно). Для цього необхідно знайти найближчу точку здачі води у своєму чи в сусідньому місті та принести зразки або надіслати поштою.

Норми показників визначаються стандартами СанПін та ДСТУ. 

Види фільтрів для води

Коли у вас є аналіз складу води, можна вибрати фільтр. Системи для очищення бувають кількох типів у залежності від особливостей очистки:

  • механічні фільтри для води:
  • багатоступінчасті проточні системи очищення;
  • системи зворотного осмосу;
  • системи знезараження води.

Проточні системи видаляють механічні домішки, знижують жорсткість, очищають воду від металів та вбивають віруси й бактерії. Треба враховувати, що в них потрібно часто замінювати фільтри. Такий рівень очистки вважається нормальним для господарських потреб, але не для приготування їжі.

Механічні фільтри роблять питною воду з невеликою кількістю домішок, тож це оптимальний варіант для квартири.

Самопромивні фільтри, які можуть самостійно очищатися зворотним промиванням, встановлюються лише у замкнених водопровідних системах.

Найбільш ефективними наразі є системи зворотнього осмосу — вони здатні очистити воду на 99 %.