Інформаційний ресурс Правда.іф продовжує серію інтерв’ю із заступниками міського голови Івано-Франківська Руслана Марцінківа. Ми розкажемо про їхні основні завдання та цілі, сфери керування та допоможемо розібратися франківчанам: за що відповідає кожен заступник міського голови.
Сьогодні ми знайомимо читачів із заступником міського голови – Вітенком Миколою Івановичем.
– Миколо Івановичу, яку сферу питань Ви куруєте на своїй посаді?
– Відповідно до моїх посадових обов’язків, я відповідаю за сферу ефективного використання комунальних ресурсів громади з метою забезпечення збалансованого економічного та соціального розвитку міста. Це полягає в координації питань оренди та продажів комунального майна, забезпеченні здійснення ефективного управління землями комунальної власності територіальної громади міста, контролю за використанням та охороною земель, додержанням земельного законодавства в межах повноважень, віднесених законами України, та інші супутні напрямки.
Зокрема, актуальними напрямками роботи наразі є інвентаризація земель населених пунктів, що приєдналися до громади, оновлення нормативно-грошової оцінки земель, пошук земельних ділянок для майбутніх парків та скверів, налагодження роботи структурних підрозділів в контексті постійних змін до земельного законодавства.
– Які основні завдання Ви виконуєте, працюючи на цій посаді?
– Працюючи на посаді заступника міського голови, я координую та спрямовую діяльність кількох напрямків роботи.
По перше, це є комісійна робота, яка полягає у веденні наступних комісій:
– узгоджувальна комісія виконавчого комітету міської ради по розгляду спорів з приводу суміжного землекористування;
– комісія по конкурсному відбору виконавців робіт із землеустрою, оцінки земель та виконавця земельних торгів (аукціонів);
– робоча група з визначення ділянок, які можуть бути запропоновані як лоти для продажу на торгах;
– робоча група з питань співпраці Івано-Франківської міської ради та Громадської спілки «Івано-Франківська міська Асоціація учасників АТО»;
– комісія з питань надання в оренду нежитлових приміщень та приватизації об’єктів комунальної власності міста;
– комісія по погодженню меж земельних ділянок;
– інші галузеві комісії.
Також це є координація роботи Департаменту комунальних ресурсів та структурних підрозділів виконавчого комітету, підприємств, тощо для реалізації рішень сесії, виконавчого комітету, доручень міського голови і тому подібне.
Звісно, левову частину часу займає і спілкування з мешканцями міста та вирішення їхніх проблемних питань у сфері, якою я опікуюся.
Також, нещодавно було створене комунальне підприємство «Франківськ АГРО» діяльність якого мені доручено супроводжувати. Забезпечення земельними ділянками учасників АТО та членів їх сімей також відповідальний та важливий напрямок моєї роботи.
– З якими проблемами до Вас можуть звертатися громадяни?
– Я проводжу особистий прийом громадян кожного другого понеділка місяця об 14 годині за адресою вул. М. Грушевського, каб. 207. Попередньо записатися на нього можна через відділ звернень громадян, що знаходиться на першому поверсі цієї ж будівлі. Також на своїй фейсбук сторінці www.facebook.com/vitenko.if/ двічі в місяць, в форматі онлайн спілкування, в четвер об 16 годині я звітую про події, що відбулися та анонси сфери моєї відповідальності. Там також можна поставити запитання, на які Ви отримаєте відповідь.
В переважній більшості громадяни звертаються по земельних питаннях. Характер звернень полягає здебільшого в уточненні переліку документів, які необхідно подати в ЦНАП, щоб отримати в користування земельну ділянку різних цільових призначень.
Також, коли окремим людям приходить відмова сесії міської ради, то я надаю роз’яснення причин такої відмови, яка, як правило, пов’язана з неповним переліком документів, що були подані.
Вічним є також питання «сусідських спорів» і механізми їх вирішення, накладання в публічній кадастровій карті земельних ділянок, тощо.
– Який алгоритм вирішення проблем Ви пропонуєте людям, які до вас звертаються?
– Все залежить від характеру звернення, але це можуть бути рекомендації людині, щоб вона звернулася до проектної організації, замовником якої була, і та належно виконала свою роботу, а опісля цього людина повторно звернулася в ЦНАП. Також роз’яснювання механізмів відстоювання своїх прав, які можуть полягати у звернення як до структур виконавчого комітету, так і до управління Держгеокадастру, або ж в судовому порядку, тощо.
– Що найголовніше у Вашій роботі?
– Я вважаю, існує набір характеристик працівника, які важливі для будь якої професії. Це такі як дисциплінованість та професіоналізм. В моїй роботі надзвичайно важливі також такі риси, як людяність, справедливість, об’єктивність та пошук, подекуди, нестандартних шляхів вирішення завдань. Саме завдяки останнім особливостям людина може мати перевагу над роботизовано технікою.
Отож, як підсумок роботи, має бути справедливе законне рішення. Вдосконалення роботи підрозділів, які обслуговують населення міста, є надзвичайно важливим завданням, бо це – зекономлені час і нерви людей та додаткові надходження до міського бюджету.
– Які найближчі цілі, працюючи на цій посаді, Ви собі ставите?
– Це є специфічний та рутинний напрямок роботи. Для себе я вже давно зрозумів, що тільки ефективне налагодження роботи за допомогою, в першу чергу, прогресивного програмного забезпечення працівників може дати позитивні довгострокові результати.
Простіше кажучи, кінцевий результат роботи – глобальна інвентаризація земель, які знаходяться в межах громади, що дасть можливість ефективно ними розпоряджатися (відводити земельні ділянки під парки та сквери, створювати індустріальні майданчики та нові робочі місця, реалізовувати ділянки через аукціони). Це також дозволяє економити час, підвищувати ефективність роботи підрозділів та гармонійно поєднувати всі ці середовища.
Отож, можна ввесь час наздоганяти поточну роботу, а можна працювати від зворотного, що безперечно перспективніше.
– Яка ваша “програма” максимум на посаді заступника міського голови?
– Ми працюємо для людей і немає вищої цілі і мети, як максимально спростити та уніфікувати всі наші адміністративні послуги та виключити «людський фактор». Ну і відповідно, щоб цього досягнути, потрібно повертатися до попереднього питання, на яке я відповів вище.
– Яку користь від Вашої роботи отримує місто та його мешканці?
– Відповідно до моїх посадових обов’язків, я координую роботу та об’єдную зусилля різних структур, як виконавчого комітету, так і іншого плану. Тільки об’єднавши зусилля, ми досягнемо нашої мети.
– Що б ви хотіли зробити для міста, а це не входить у вашу компетенцію?
– Я можу говорити тільки за свою компетенцію. Що стосується моєї роботи, то вже багато зроблено і ми продовжуємо працювати над розвитком Івано-Франківської міської територіальної громади.
– До нашої редакції зверталися мешканці села Узин із питанням, що там є кілька земельних ділянок, які впродовж багатьох років оброблялися, за них сплачувалися податки, але вони перебували за межами населеного пункту і люди не змогли їх приватизувати. Зараз створюється нове аграрне підприємство, тож ці землі відійдуть йому чи люди матимуть можливість на них претендувати?
– З 1 січня у власність Івано-Франківської міської територіальної громади перейшло близько 500 га земель. Землі обирали не ми, державний земельний кадастр сформував земельні ділянки згідно перехідних положень. Ми прийняли те, що нам передали.
Після отримання земельних ділянок, ми побували у семи селах, де землі за межами населеного пункту. Разом із керівником комунального підприємства та радником міського голови ми були на кожній земельній ділянці, які є різного характеру. Ми зробили висновок, що невелика частина земель оброблялася, більшу частину обробляли агрохолдинги на незрозумілих умовах та багато захаращених ділянок.
Ми не можемо перевірити, чи сплачувалися податки за ці земельні ділянки. Якщо в людини є символічна платіжка, але правових підстав в неї не було, так як земля за межами населеного пункту і немає жодного проекту, людина могла сплачувати тільки у вигляді земельного податку, як фізична особа. Якщо це були земельні ділянки ДЗК, то людина не має жодних правових підстав оплачувати податки.
Після перевірки земельних ділянок, ми створили індивідуальний підхід до кожного села. До прикладу, в селі Узин є землі, які нам не привабливі. Ми дійшли висновку, що комунальне підприємство не буде їх обробляти і з’явилася ідея створити певні рекреаційні зони. Мешканцям села ми готові запропонувати інші ділянки у населеному пункті.
Окрім цього, нам передали пасовище. Ми розуміємо, що кількість тварин зменшується, але пасовище необхідно залишити. Ми узгодили, що половина залишається, а другу частину ми оформлюємо та починаємо обробляти.
– Дякую за розмову!