-РЕКЛАМА-

РЕКЛАМА

Актуально зараз

-Реклама-spot_img

Шахраї “розводять” на гроші туристів, здаючи їм в оренду неіснуючі котеджі в Карпатах: як не натрапити на аферу

-Реклама-spot_img
spot_img

«Вдома – не цікаво, у ресторані – банально», – думають багато українців, плануючи святкування Нового року.

Той, хто задумався над цим ще у вересні – жовтні, має шанси поводити хороводи біля ялинки та зустріти Діда Мороза у засніжених Карпатах, пише Ратуша.

Однак, якщо комусь така ідея спасти на думку лише у грудні, він може стати ідеальною здобиччю для аферистів. Бо ажіотаж довкола можливості зустріти новорічні свята у горах породив безліч шахрайських схем, коли клієнтам пропонують відпочити в вигаданих садибах та комплексах.

- РЕКЛАМА-

Історії з аферистами, які здають через інтернет уявне житло в Карпатах, виринають щозими. Шахраї пропонують дешеві номери та котеджі, отримують завдаток і зникають.

Шахраї "розводять" на гроші туристів, здаючи їм в оренду неіснуючі котеджі в Карпатах: як не натрапити на аферу

За словами франківського рієлтора Івана Атаманюка, бути на 100% впевненим, що не натрапиш на шахраїв, не вийде ніколи.

Хіба орендувати помешкання у якогось знайомого, в якого орендуєш вже декілька років поспіль. Навіть в мене минулого року був випадок, коли мене теж обманули з орендою будинку в Карпатах. Ми з друзями шукали помешкання, воно було на порталі “DOM.RIA”, ми перевірили всі документи. Нам все сподобалось, ми кинули завдаток. За два дні до Нового року ми телефонуємо власнику, домовитись коли приїхати і чоловік просто “злився” і більше трубку не піднімав. Тому перевірені документи – далеко не гарантія того, що все буде окей.

Щоб не потрапити в тенета шахраїв, рієлтор радить дотримуватись кількох правил:

  • Будьте обережними.
  • Подивіться адресу помешкання і чи така адреса взагалі існує.
  • Декілька разів все перечитайте, передивіться. Зателефонуйте до власника, поговоріть з ним, попросіть якісь документи. Буває, що власники їх кидають. Після цього можна перевірити в інтернеті що це за людина. Глянути, чи є якісь коментарі від людей, які орендували в нього помешкання.
  • Бронюйте помешкання на перевірених порталах або через агентства, адже вони співпрацюють з власниками, які вже на постійній основі цим займаються і не мають якихось проблем чи скарг.
Шахраї "розводять" на гроші туристів, здаючи їм в оренду неіснуючі котеджі в Карпатах: як не натрапити на аферу

Як вберегтися від аферистів радять і поліцейські Івано-Франківщини.

При бронюванні готелів на новорічні свята або житла для робочої поїздки варто користуватися перевіреними сервісами. Не користуватися послугами сумнівних сайтів або посередників. Часто люди без вагань та підозр сплачують необхідну суму, а як тільки кошти надходять на рахунок аферистів, оголошення безслідно зникає, а номер, за яким зверталися клієнти опиняється поза зоною досяжності. У найгіршому випадку люди дізнаються про обман тільки 31 грудня, коли приїхали до пункту призначення.

Слід пам’ятати, що аферисти найчастіше збирають фотографії номерів з різних готелів. Тобто, в оголошенні може бути садиба, яка зовсім не в Карпатах.

Тому обдумуйте всі свої дії, щоб бути впевненими, що ви отримаєте гарантований сервіс і безпеку. Адже знайти таких зловмисників важко, бо немає жодних персональних даних. Відтак, будьте пильними і перш ніж перераховувати комусь гроші – перевірте інформацію. Якщо ви хочете винайняти житло, звертайтеся в спеціалізовані агентства.

Бронюючи житло через інтернет також потрібно спробувати знайти відгуки. Часто на різних платформах люди обговорюють такі питання і пишуть про недобросовісних орендодавців. Але найкраще укладати договір, обов`язково прочитавши усі його пункти.

Якщо ж ви стали жертвою чи свідком таких шахрайських схем – телефонуйте на лінію “102”.

НОВИНИ НА ЦЮ ТЕМУ

Світлана Якимчук
Світлана Якимчук
Інформаційний оглядач інтернет-сайту Правда іф.юа. Випускник філологічного факультету Прикарпатського національного університету
-Реклама-

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

купити iphone 15 Pro у Львові, ціни в Україні