Німецький колекціонер Вольфганг Віггерс опублікував на своїй сторінці у мережі Flickr добірку монохромних ретро-світлин із заходу України.
Фотографії датовані 1920-ми роками та розповідають про щоденне життя та побут українців, пише Локальна історія.
Велика родина обідає біля хати, солдати зупинились відпочити, жінки перуть одежу в річці, а молода красива матір годує грудьми маленьку донечку. Це лише декілька сюжетів із старих світлин із заходу України, які декілька років тому знайшов на аукціоні eBay німецький колекціонер Вольфганг Віггерс.
Віггерс зазначає, що фотографії були зроблені у 20-их роках минулого століття у місті Рогатин і селі Конюшки на Івано-Франківщині та у 1930-их у селищі Ясиня Закарпатської області. Автори світлин, на жаль, невідомі. Втім на звороті деяких карток є нотатки німецькою мовою. Наприклад, зображення із жінкою у шубі має підпис: “Мені подобається її меланхолійний вираз обличчя, у ній є щось величне”. На звороті картки із дівчиною з глечиком йдеться, що це “найкрасивіша дівчина в Галичині”.
“Важко сказати, який саме знімок із цієї добірки мій улюблений. Однак мені дуже подобаються фотографії, на яких зображені люди за щоденною роботою. Приміром, картка “Віяння зерна”, на якій літня жінка зайнята працею, а діти з цікавістю дивляться на фотографа”, – говорить з усмішкою колекціонер.
Вольфганг Віггерс додає, що його завжди цікавили старовинні фото з різних країн і він має уже чималу збірку. “Намагаюся врятувати старі фотографії від забуття та показати їх якомога ширшій аудиторії. Сьогодні світ заповнений безліччю цифрових фотографій. Проте маю сумніви, що більшість із них пройде випробування часом так само, як і надруковані сто років тому старі світлини. Більшість сучасних кадрів будуть втрачені разом із картками пам’яті та жорсткими дисками назавжди”, – підсумовує колекціонер.