Апеляційний суд скасував постанову Івано-Франківського міського суду про притягнення до адміністративної відповідальності працівника комунальної установи “Міська аварійно-рятувальна служба” (МАРС) Олега Лемчика за водіння у стані алкогольного сп’яніння.
Як писав КУРС, нещодавно Івано-Франківський міський суд визнав Лемчика винним у вчиненні правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 130 КУпАП, та наклав на нього адміністративне стягнення – 17 000 (сімнадцять тисяч) гривень з позбавленням права керування транспортними засобами на строк один рік. До цього Лемчика вже шість разів штрафували за п’яну їзду.
Проте цього разу апеляційний суд закрив провадження у справі. Справу розглядав голова Івано-Франквіського апеляційного суду Богдан Гриновецький. Як йдеться в постанові суду, в діях Лемчика «вбачаються ознаки вміненого йому правопорушення, однак його вину не підтверджено у передбаченому законом порядку».
«Обґрунтованими є доводи апелянта в апеляційній інстанції про те, що йому при складанні протоколу не було належно роз’яснено і реально не забезпечено право на допомогу адвоката, що є істотним процесуальним порушенням його права на правовий захист і ставить під сумнів висновок суду про доведеність вини правопорушника, і є підставою для скасування постанови суду. Всі проведені дії працівників поліції без забезпечення правопорушника допомогою адвоката є недопустимими доказами за правовим принципом «плодів зіпсованого дерева». За таких обставин апеляційний суд не має процесуально-правових підстав для відхилення апеляційних доводів апелянта про недоведеність його вини, тому апеляційна скарга підлягає задоволенню, постанова суду скасуванню як невмотивована й необґрунтована», – постановив Гриновецький.
Гриновецький задовольнив апеляційну скаргу Лемчика та закрив провадження начебто «через відсутність в його діях складу адміністративного правопорушення».
КУРС писав, що після шостого штрафу за п’яну їзду суд на десять років позбавив його права керувати транспортними засобами, оштрафував на 40 800 гривень і постановив вилучити автомобіль. Але порушник знову сів за кермо, змінивши прізвище з попереднього ЛемчАк на ЛемчИк. Згодом патрульні склали на нього постанову за частиною 4 статті 126 КУпАП – керування транспортним засобом особою, позбавленою права керування транспортними засобами, яку порушник намагався оскаржити у суді.
Як стало відомо КУРСу, нове водійське посвідчення Олег Лемчик (Лемчак) отримав 1 квітня цього року у сервісному центрі МВС № 2644 у Снятині. КУРС готує запити та звернення у правоохоронні органи щодо законності видачі водійського посвідчення Лемчику, позбавленому права керування на 10 років.