-РЕКЛАМА-

РЕКЛАМА

Актуально зараз

-Реклама-spot_img

В Івано-Франківську експерти забракували майже всі дитячі іграшки: причина

-Реклама-spot_img
spot_img

Приблизно 80%-90% дитячих іграшок, які цього року надходили до випробувального центру державного підприємства “Івано-Франківськстандартметрологія”, експерти забракували за різними показниками. Про це в етері Суспільного розповіла начальниця випробувального центру Тетяна Стасів.

За її словами, у більшості випадків іграшки не відповідали фізико-механічним показникам та вимогам маркування.

“Більша частина забракованих іграшок — пластмасові. Такі іграшки купують або у невеличких магазинчиках, або на стихійних ринках. Менша частина — це м’які іграшки. Менше забракували розвивальних іграшок, наприклад, сучасної глини для ліплення, засобів для малювання”, — розповідає Тетяна Стасів.

За її словами, неякісні іграшки — небезпечні для здоров’я дитини. Якщо придбана забавка має різкий запах, то є ймовірність, що на дитину впливатимуть токсичні випари, а через гострі кути дитина може поранитися, каже Тетяна Стасів. Особливу увагу потрібно звертати на інформацію, вказану на іграшці.

- РЕКЛАМА-

В Івано-Франківську експерти забракували майже 90% перевірених дитячих іграшокФото: Unsplash/Jerry Wang

Неякісні іграшки — небезпечні для здоров’я дитини

“На якісній іграшці має бути вказаний не тільки виробник, а й імпортер, зазначені адреси та телефони, до кого можна звернутися в Україні. Якщо забавка є якісною, а виробник — добросовісним, то він напише про себе якнайбільше інформації”, — каже начальниця випробувального центру.

Купувати іграшки Тетяна Стасів радить у спеціалізованих магазинах. З її слів, під час вибору треба визначатися, яке завдання іграшки. Звертати увагу потрібно й на маркування на коробці. Тетяна Стасів каже, що уся інформація має бути докладною.

“Також рекомендую попросити продавця розпакувати іграшку, оцінити її на вигляд і на запах, подивитися на кольорову гаму. Якщо кольори занадто яскраві, то, можливо, виробник використав недоброякісні фарби. Якщо це — лялька, то треба звернути увагу, наскільки щільно прикріплене волосся. Якщо це — конструктор, то варто витягнути його частинки та подивитися, чи вони відповідають вимогам, чи добре зашліфовані краї, чи безпечні з’єднувальні елементи”, — сказала Тетяна Стасів.

При замовленні іграшки в Інтернеті експертка радить просити у продавця документи та сертифікати, які підтвердять якість та безпеку забавки. А при отриманні замовлення на пошті, оглянути її справність і після цього оплачувати.

НОВИНИ НА ЦЮ ТЕМУ

Світлана Якимчук
Світлана Якимчук
Інформаційний оглядач інтернет-сайту Правда іф.юа. Випускник філологічного факультету Прикарпатського національного університету
-Реклама-

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

Квартири Івано-Франківськ

РЕКЛАМА

купити iphone 15 Pro у Львові, ціни в Україні