Ялинки і сосни напередодні Нового року коштуватимуть від 100 до 900 гривень. Щоб обрати якісне дерево, необхідно звертати увагу на зріз.
Живі ялинки, що продаються у горщиках, після свят можна висадити на дворі чи повернути у лісгосп. Про це в ефірі телеканалу OBOZREVATEL розповів начальник відділу лісгоспу управляння лісового та мисливського господарства у Волинській області Борис Бабиляс.
“Цього року ялинки в незначній мірі, але виросли у ціні. Ялинки, сосни від метра від 100 гривень і вище”, – уточнив він.
За його словами, найкращий варіант для тих, хто хоче зберегти живе дерево, – придбати ялинку чи сосну у горщику. Таке дерево коштуватиме дорожче, ніж зрубане. “Від 250 до 900 гривень в залежності від висоти деревця, від породи, від формування штамбу тощо”, – пояснив Бабиляс.
Він розповів, що така ялинка не потребує особливого догляду вдома. Її достатньо трохи поливати раз на два дні або зберігати на балконі, “де зовсім інший температурний режим”.
“Якщо поставити ялинку 25 грудня, вона відслужить до православного Різдва, до старого Нового року. Цей короткий період вона переносить”, – запевнив Бабиляс.
Він додав, що така ялинка чи сосна після новорічних свят може отримати нове життя. Її можна висадити, наприклад, на подвір’ї.
“Потім кожного року можна вже не купувати, а прикрашати в себе у дворі”, – зауважив Бабиляс. Ще один спосіб врятувати дерево – передати його до лісгоспу.
Бабиляс також назвав основні правила вибору ялинки, що була зрубана. “Найперше треба дивитися на зріз. Коли зріз свіжий, ще не затягнутий живицею, видно, що ялинка зрубана не так давно, вона буде давати аромат і все решту довго. Коли жовтий пеньочок, затягнутий живицею, хвоя бліда, це означає, що дерево зрубали вже давно”.
Він додав, що зазвичай ялинки стоять дещо менше, ніж сосни.
Нагадаємо Де відсвяткувати Новий рік 2022: найпопулярніші напрямки