На Прикарпатті зареєстрували 2 597 звернень з підозрою на кір. Найбільше – в Івано-Франківську, Рожнятівському, Надвірнянському, Тисменицькому та Калуському районах.
Як повідомила Лариса Підвербецька, спеціалістка з організації педіатричної допомоги департаменту охорони здоров’я франківської ОДА, від початку року захворіли 1860 дітей віком до 17 років. Лабораторно підтверджені 192 випадки.
Крім того, відомі три випадки ураження інфекцією вагітних, а також летальний випадок захворювання (лабораторно підтверджений) у мешканки села Лісна Тарновиця Надвірнянського району, інформує “Голос України”.
Загалом через спалахи кору захворіли 217 осіб, серед них – 175 дітей до 15 років. Франківщина лідирує за кількістю випадків захворювання на кір.
Через поширення інфекції Міністерство охорони здоров’я прийняло зміни, які дають змогу проводити безплатну імунізацію у групах ризику вакцинами, закупленими за державний кошт. Це військові, студенти, бійці ООС, а також освітяни й медики. У Департаменті охорони здоров’я франківської ОДА додатково замовили якісні, ефективні та безпечні вакцини “Пріорикс” виробництва “Глаксо Сміт Кляйн”, яких достатня кількість.
“Тенденція до зростання захворюваності на кір зберігається. Головним чином через пасивність населення. 70,9% з тих, хто захворів, – діти до 17 років. Понад половину з них не мають відомостей про щеплення від кору. Це найбільша група ризику. А саме вакцинація може захистити від хвороби. Протипоказань фактично нема. Що більше вакцинованих, то менша ймовірність циркуляції вірусу серед населення, бо створюється імунний прошарок”, – каже лікарка-епідеміологиня Івано-Франківської обласної дитячої клінічної лікарні Євгенія Чурпіта.
Перші ознаки інфікування кором нагадують гостре респіраторне захворювання із нежиттю, кон’юнктивітом, болями в горлі, підвищенням температури. Через 7-10 днів з’являється висипання на голові та кінцівках, яке поширюється на тулуб. Кір – небезпечне й дуже заразне захворювання, від якого немає ліків, а ускладнення можуть призвести до смерті.