Загін спеціального призначення «Азов» заявив про застосування російськими окупантами в Маріуполі отруйної речовини невідомого походження проти українських військових та цивільних жителів міста.
Про це йдеться в заяві «Азову».
За даними загону, отруйну речовину скинули з ворожого БПЛА приблизно о 21 годині. У постраждалих спостерігається дихальна недостатність і вестибуло-атактичний синдром, який характеризується незначним ступенем рухової дисфункції, погіршенням координації.
Доповнено. Засновник полку спецпризначення «Азов» Андрій Білецький заявив про трьох людей «з чітко вираженими ознаками отруєння бойовими хімічними речовинами, але без катастрофічних наслідків».
Наразі офіційних підтверджень органів влади цьому немає. Проте джерело, наближене до Міноборони України, повідомило hromadske, що ймовірність використання хімічної зброї російськими окупантами «дуже висока».
Що передувало?
Про можливість застосування хімічної зброї в Маріуполі заявляли у самопроголошеній «ДНР». Зокрема, у такий спосіб окупанти хотіли атакувати українських бійців, які тримають оборону маріупольської «Азовсталі».
Бойовик «ДНР» Едуард Басурін заявив, що штурмувати підземні укріплення «Азовсталі» в Маріуполі немає сенсу, тому потрібно «звернутися до хімічних військ».
«Брати цей об’єкт штурмом сенсу немає. Тому що можна покласти велику кількість своїх солдатів, а противник втрат як таких не зазнає. Тому зараз треба розібратися з блокуванням цього заводу, знайти всі виходи і входи. В принципі, це можливо зробити. А після цього вже звернутися, я думаю, до хімічних військ, які знайдуть спосіб, як викурити кротів зі своїх нір», — заявив він.
За даними Центру протидії дезінформації, окупанти на тлі цієї заяви почали проведення дезінформаційної кампанії з дискредитації ЗСУ, що базується на фейку про застосування українськими військовими хімічної зброї.
Про те, що росія може застосувати хімічну зброю у війні проти України, попереджав і генсекретар НАТО Єнс Столтенберг. Такі занепокоєння з’явилися після заяв Міноборони рф про «біологічні лабораторії» та «хімічну зброю» в Україні.