«Прикарпаття» не змогло переграти у Києві «Маріуполь». ФОТО

Четверте місце проти десятого, а між ними – лише шість очок. За великим рахунком, тільки пару турів – і вже можна повністю перетрусити всю турнірну таблицю групи «Чемпіонська».

Тож важливість матчу маріупольців проти прикарпатців важко було переоцінити. На перший матч другого туру поглядуватимуть і аутсайдери десятки, і ті, хто претендує на місце в четвірці найкращих і стикові матчі з УПЛ.

Стартовий матч весняного етапу приніс суперникам різні емоції. ФСК Маріуполь досягнув вольової нічиєї в Кам’янці-Подільському, продовживши безпрограшну серію до чотирьох турів. Єдине – до матчу проти івано-франківців господарі підійшли без дискваліфікованого захисника (Шушко перебрав карток у минулому турі).

Прикарпаття навпаки мінімально програло вдома Інгульцю, хоча й створило одному з фаворитів турніру проблеми. Окремий штрих – у минулому сезоні ці дві команди були суперниками в Групі «А», і тоді обидва матчі між ними завершилися результативними нічиїми. Ось із чим ми маємо справу.

Щодо складів, то суперники старалися не дивувати. В обох через різні причини пропускали стартовий тур основні праві захисники – зараз Харжевський і Шинкаренко в строю. В свою чергу, господарі повернули в стартовий склад героїв матчу з Епіцентром – Мочевінського та І.Зубкова, а Прикарпаття – зіркового ветерана Болденкова, який колись пограв за Динамо-2, Волинь, Поділля та низку інших клубів.

Суперники почали в непоганому темпі, але практично без воріт. Хіба що спробу акцентованого удару в виконанні Харжевського можна пригадати в дебюті, та й то – свою «коронку» виконав зі штрафного невдало. Проте вже через 5 хвилин саме ФСК Маріуполь повів у рахунку. І, незважаючи на добивання, гол відповідав логіці атаки. Плакса почав атаку з глибини поля, багатоходівка перемістилася на лівий фланг, звідки змістився та пробив Пуди. Воротар Кучерук реагував, але першим на добиванні опинився Зубков – 1:0. Для Іллі це другий гол поспіль – саме він врятував азовців від поразки в Кам’янці-Подільському.

Проте вольові якості Прикарпаття ніхто не відміняв. Після кутового від Цюцюри Барчук здорово зловив м’яча на ногу й повернув його в центр. Болденков, здалося, бив головою, зате прямо перед воротарем на коригуванні допрацював Швець – 1:1. Як не дивно, цей забивний оборонець у поточному сезоні голами ще не відзначався. А дебютантові записуємо асист.

Веселу гру із явним перевищенням співвідношення створеного та реалізованого на початку матчу демонстрували суперники, проте далі пішло марнування моментів. Тут же Хома міг виводити гостей, але після передачі з правого флангу не влучив у ворота з вигідної позиції. Далі після розіграшу штрафного Караващенко потягнув класний дальній удар Попчука, а на добиванні Хома запустив м’яча повз воріт з кута воротарського майданчика. Ще через півтори хвилини рикошет врятував після удару Соловйова.

Тиск прикарпатців продовжувався й після перерви, але це ФСК Маріуполь теоретично міг повернути перевагу в рахунку, коли десь хвилині на 75-й спершу Харжевський дивом не замкнув штрафний від Задої, а коли пішло кілька кутових поспіль, уже Плакса п’ятою замикав корнер від Савіна. А як у самій кінцівці, на 85-й хвилині, після ауту Савіна І.Зубков розвернувся і пробив метрів із 20-ти – м’яч шугнув прямо біля стійки воріт.

Нічия по такій грі була певною несправедливістю щодо старань обох команд, але саме такий підсумок протистояння.

Man of the Match: Ілля Зубков (ФСК Маріуполь)
Забиває другий матч поспіль, а міг на одному голі не спинятися.