Засідання президії Конгресу місцевих та регіональних влад відбулося у середу, 4 травня. Однією з тем стала ситуація на ринку пального.
Про це повідомляє Офіс Президента.
Засідання відбулося у форматі відеоконференції під головуванням Андрія Єрмака – глави Офісу Президента. Присутні обговорили низку пріоритетних питань.
Зокрема:
- в умовах воєнного стану забезпечення українців пальним та продуктами;
- впровадження державної системи обліку гуманітарної допомоги.
Єрмак подякував членам Конгресу. Він наголосив, що їхня щоденна робота є дуже важливою. Українців необхідно забезпечувати гуманітарною допомогою систематично та на належному рівні.
Глава ОП також запропонував проводити засідання президії Конгресу раз на два тижні.
Як врегульовуватимуть ситуацію з пальним
Про ситуацію на ринку пального проінформувала Юлія Свириденко – перша віцепрем’єр-міністерка – міністерка економіки України.
Вона пояснила, що тимчасовий дефіцит пального спровокували дії російських окупантів. Мовиться про знищення потужностей Кременчуцького НПЗ та низки нафтобаз.
Свириденко наголосила: триває постійна співпраця уряду та операторів ринку. Її метою є збагнути потреби та знайти шляхи усунення дефіциту пального.
За словами міністерки, наразі оператори ринку у залишках зберігають:
- 22,5 тисячі тонн бензинів;
- 41,4 тисячі тонн дизельного пального.
Ми ухвалили низку урядових рішень, які дають змогу спрямувати наявні в країні обсяги – це 70 тисяч тонн бензину й близько 40 тисяч тонн дизелю – на ринок, що має зменшити дефіцит,
– заявила Свириденко.
Вона також нагадала: операторів законтрактували певні об’єми пального у Європі.
Заява Корнієнка
Олександр Корнієнко – перший заступник голови Верховної Ради – 4 травня повідомив, що вже упродовж найближчих днів проблему з дефіцитом пального вдасться розв’язати. Українцям варто приготуватися до того, що ціни на пальне дещо зростуть.
Тим часом уряд ухвалив рішення дозволити підвищення торговельної надбавки на 40%:
- з 5 до 7 гривень – для дизельного палива ;
- з 4,55 до 6,50 гривні – для бензину.
Зауважте! Через дефіцит пального низка АЗС України ввела обмеження по продажу пального. Зокрема, мовиться про ОККО та WOG. Мовиться, що це – вимушений крок.