Івано-Франківщина і надалі приймає підприємства із зони бойових дій. На сьогодні, уже близько 80 різних виробництв переїхали на Прикарпаття.
Наскільки важко облаштовуватися людям на новому, з якими труднощами доводиться стикатися та інші нюанси в організації робочого процесу стало відомо під час пресконфереції «Можливості для стратегічної релокації бізнесу з місць ведення бойових дій на Прикарпаття. Потенціал місцевого самоврядування», пише Правда.іф.
Косметологія FineLine пропонує лазерну епіляцію на новому 3000w апараті. Спробуйте перший сеанс на ділянку пахв безкоштовно. Переконайтесь у ефективності!
У заході взяли участь керівники органів місцевого самоврядування і представники релокованого бізнесу та експерти. Ініціаторами виступило Івано-Франківське регіональне відділення Асоціації міст України за сприяння управління праці Івано-Франківської міської ради.
Виконавчий директор Івано-Франківського регіонального відділення Асоціації міст України Юрій Стефанчук наголосив, що ракетні удари руйнують знищують промислові регіони в Україні. І на жаль, люди змушені звіти переїжджати та шукати нові місця та якось продовжувати свою справу.
«Близько 80 підприємств, що зберегли свої виробничі потужності були змушені рятувати обладнання та працівників від ракетних обстрілів на території понад 15 Прикарпатських громад. Наше завдання – стати добрими партнерами для вимушено релокованих підприємств», – зазначив Юрій Стефанчук.
За словами міського голови Івано-Франківська Руслана Марцінківа 50 суб’єктів господарювання малого і середнього бізнесу змогли переїхати в Івано-Франківську ТГ успішно тут працюють. Завдання тилу – забезпечити людей роботою. Тому Івано-Франківськ радо зустрічає бізнеси з інших міст. Одне з підприємств, яке переїхало до Франківська – це Запорізький завод кольорових металів. Підприємство є провідним виробником електричного кабелю з міді в Україні, а за обсягами експорту мідного кабелю завод є лідером в Україні з 2019 року.
«Нашу продукцію використовували для реконструкції опери в Будапешті, аеропорту в Ризі, під час пандемії завдяки швидкому виконанню замовлень наш кабель широко використовували в Німеччині для будівництва нових лікарень. Створюємо 300-350 робочих місць, середня заробітна плата 15000-20000 грн. на місяць. Підприємство вже стало на облік в м. Івано-Франківську як платник окремих податків і сплачує в місцевий бюджет податок на доходи фізичних осіб», – наголосив фінансовий директор Євген Бойко.
Також чоловік додає, що місцева влада дуже допомогла з пошуком місця для розташування виробництва. Щодо працівників, то частина фахівців переїхали із Запоріжжя до Івано-Франківська і взяли на роботу місцевих мешканців.
Серед компаній, які переїхали на Прикарпаття, є стартап Sugarrr. Компанія створює однойменний застосунок для людей з цукровим діабетом. Співзасновник стартапу Богдан Діордіца каже, що перш за все від громади очікують сприяння розвитку IT-спільноти у місті. Бо наразі в Івано-Франківську є лише простір для айтівців.
Щодо громад, то там раді новому бізнесу. Деякі керівники ТГ зізнаються, що після перемоги не хочуть назад відпускати людей. Тож підприємства створюють тут філії, а головні офіси все ж таки планують відновлювати у тих містах звідки приїхали.
«Надвірнянська міська рада створила інвестиційний сайт громади й зареєструвалися на всеукраїнській платформі «Дія». Там можна знайти посилання на сайт Надвірнянської міської ради зі списком вільних площ для переміщення бізнесу», – повідомив Надвірнянський міський голова, Зіновій Андрійович.
Сьогодні у Надвірній працює фабрика з пошиття військового одягу. Тут шиють усе в піксельному принті Збройних сил України: плитоноски, вологозахисні костюми, рюкзаки та форму на літо. Усі ці вироби проходять тестування. Керівниця фабрики Катерина Глазньова розповіла, що обладнання перевезли з Києва в Надвірну і тепер планують тут постійно працювати.
До Богородчанської громади переїхало ПрАТ «Енергооблік» з м. Харків. Підприємство є розробником і виробником приладів для обліку енергоносіїв. Директор установи Андрій Стеценко розповів, що нині фактично розпочинають все з нуля, приймають на роботу переселенців і місцевих жителів, планують невдовзі створити приблизно 40 робочих місць.
Богородчанський селищний голова, Ростислав Заремба зазначив, що зараз ведуться перемовини з кількома підприємствами, які вимушено переїхали. А для працівників «Енергообліку» надали приміщення одного із ДНЗ та підшукують їм житло для постійного проживання.