Українська компанія Укрспецсистемс (Ukrspecsystems) розробила новий, стійкий до роботи в умовах РЕБ, безпілотний авіаційний комплекс «ШАРК».
Як повідомляють на виробництві, ідея цього розвідувального БПЛА з’явилася вже після повномасштабного вторгнення. Розробка комплексу від проєкту до першого польоту тривала менше ніж пів року.
«ШАРК», серед іншого, має надійний зашифрований зв‘язок та камеру з 30-кратним оптичним збільшенням і додатковим цифровим зумом.
«Розробка ”ШАРК” велася фактично вже під час повномасштабного вторгнення як оперативна відповідь нашої компанії на виклики та потреби української армії. Це ще один доказ крутості та незламності українського народу, адже у таких складних умовах ми здатні створювати високотехнологічні продукти світового рівня!», — розповіли у компанії Укрспецсистемс.
Сьогодні «ШАРК» повністю готовий до застосування у бойових умовах.
Цей БПЛА сконструйований спеціально для проникнення на тимчасово контрольовану ворогом територію: для проведення глибинної аеророзвідки та коригування, у тому числі західного далекобійного озброєння — зокрема, американської реактивної артилерійської системи HIMARS.
«”ШАРК” максимально оптимізовано під сучасну війну та потреби військових, а це — якісна глибинна розвідка, стеження, коригування вогню та можливість у режимі реального часу бачити противника, його переміщення, моніторити поле бою і, з урахуванням ситуації, одразу керувати діями підрозділу. Все це завдяки високонадійному модулю зв’язку та сучасній камерній системі, які дозволяють заглибитися у тил ворога до 60 км та вести спостереження на відстані до 5 км від БПЛА до об’єкту. Особливо це важливо під час планування та проведення наступальних операцій, а також для прогнозування дій ворога», — повідомили розробники.
У компанії також наголосили, що достатня кількість якісних розвідувальних БПЛА зберігає життя нашим військовим та дозволяє бійцям менше ризикувати життям, щоби здобути цінну інформацію у тилу ворога.
Технічні характеристики «ШАРК»:
Час польоту — понад 2 годин
Дальність зв’язку — 60 км
Практична стеля — 2000 м
Камерна система — Full HD електрооптичний сенсор з 30-кратним оптичним збільшенням та додатковим цифровим зумом
Злітна маса — 10 кг
Розмах крил — 1,91 м
Час розгортання — 15 хвилин
Температура експлуатації — від -15 С до +50 С
Метод шифрування — AES256
Крейсерська швидкість — 70-90 км/год
Максимальна швидкість польоту — 150 км/год
Швидкість звалювання — 60 км/год
Спосіб зльоту — катапульта
Спосіб посадки — парашут.
ДОВІДКОВО:
ТОВ «Укрспецсистемс» — українська компанія, створена у 2014 році, яка займається розробкою і виробництвом військових та цивільних комплексів БПЛА, наземних станцій управління, корисного навантаження, компонентів та програмного забезпечення. «Укрспецсистемс» випускає два класи безпілотників — добре відомий в Україні та закордоном БПЛА оп