Сьогодні в області знову введені графіки погодинних вимкнень. Ці обмеження вводяться не лише через розбалансовану систему внаслідок обстрілів енергетичної інфраструктури, не лише через дефіцит потужностей, але й через наше і з вами неекономне споживання електроенергії.
Тільки за останній тиждень в області споживання електроенергії зросло на 15-20% в порівнянні із минулим тижнем, пише Правда з посиланням на Прикарпаттяобленерго.
Чи будуть вимкнення надалі залежить і від нас з вами. Якщо кожен знизить споживання на 100-200 Вт, навантаження на мережі вдасться знизити на 50 МВт. Нам це під силу. Прийшов час виробляти нові звички і вчитись заощаджувати.
Щодня з 7:00 до 10:00 та з 17:00 до 22:00 навантаження на електромережу зростає в рази, особливо взимку.
Щоб економія була дійсно ефективною, в ці години:
- Слідкуйте, щоб приміщення не освітлювались без необхідності. Якщо у вас є лампи розжарювання, замініть їх на енергоощадні.
- Слідкуйте, щоб електроприлади не працювали намарно. Особливо енергоємні. Вимикайте аудіосистеми, телевізори та комп’ютери, якими не користуєтесь.
- Якщо є можливість замінити електрочайник на звичайний, грійте воду на газовій плиті. Якщо ні, без необхідності кип’ятіть стільки води, скільки використаєте, або ж набирайте гарячу воду у термос.
- Не вмикайте духовку та мікрохвильову піч. Їжу за можливості варто готувати та підігрівати на газовій плиті.
- Не користуйтесь ємними електроприладами, вмикайте їх по черзі. У ці години вимкніть бойлер, підігрів підлоги та котел. Нагрітої за день води має вистачити на побутові потреби. Дім за кілька годин не охолоне повністю, а теплий домашній одяг допоможе почувати себе комфортніше.
- Перенесіть прання та прибирання порохотягом на інші години.
- Відмовтесь від зовнішнього освітлення фасадів, ілюмінації, підсвітки вивісок та яскравого освітлення приміщень, якщо ви бізнес-клієнт. Ваші відвідувачі зрозуміють.
- Зробіть домівку енергоефективною. Якщо є можливість, запросіть фахівця перевірити внутрішню проводку, щоб не допускати втрат електроенергії. Якщо є шпарини у вікнах чи дверях – заробіть їх.
Пам’ятайте, у країні спільна енергосистема, і її відновлення – відповідальність кожного з нас. Ці заходи допоможуть не лише допомогти державі, а й заощадити витрати вашого сімейного бюджету. Якщо у вас є ще ідеї, як зменшити споживання для допомоги енергосистемі – пишіть у коментарях.