-РЕКЛАМА-

РЕКЛАМА

Актуально зараз

-Реклама-spot_img

На Франківщині відкрили шелтер для переселенців

-Реклама-spot_img
spot_img

У селі Мостище Івано-Франківської області відкрили новий шелтер. У нього переселять 29 вимушених переселенців, які проживають у дитячому садку у Калуші.

Прихисток облаштували у приміщенні колишньої школи. Відремонтував будівлю благодійний фонд “MoveUkraine” за гроші, які пожертвував швейцарський благодійник Ян Лундін, пише Правда з посиланням на Суспільне.

Американець Джон Шморгун заснував фонд “MoveUkraine” у травні 2022 року, аби допомагати вимушеним переселенцям. Чоловік співпрацює з іншими організаціями у США та Швейцарії.

Джон Шморгун проживає 20 років із дружиною Патрицією Шморгун-Гаврилишин в Україні.

“Коли почалася війна, ми працювали в українській освітній платформі. Допомагали їм збирати гроші. Бачили, що їжа, одежа, ліки — все було. Але виникла потреба в допомозі облаштовувати шелтери для переселенців. І ми почали це робити”, — розповідає Джон Шморгун.

- РЕКЛАМА-
На Франківщині відкрили шелтер для переселенців, який відремонтували за гроші благодійників

Меблі та техніку для прихистку надали інші організації та підприємці, каже спеціалістка загального відділу виконкому Калуської міськради Мар’яна Думенко, яка займалася їхнім пошуком. У шелтері є дев’ять житлових кімнат, кухня, душові, санвузли. Готувати їжу переселенці будуть у приміщенні Народного дому, що навпроти. У прихистку поселять дев’ять сімей. Усі вони зараз проживають у дитячому садку в Калуші, розповідає Мар’яна Думенко.

“У мене від 27 лютого — цілодобова “гаряча” лінія від переселенців. Телефон зі мною навіть зараз. Звернень було по 400 в день на початку березня, — пригадує Мар’яна Думенко.  Ми не знали спочатку алгоритму дій. Тоді розмістили їх у садочку, але там немає комфортних умов, ліжка дитячі”.

На Франківщині відкрили шелтер для переселенців, який відремонтували за гроші благодійників

Мар’яна Думенко каже, навесні у Мостищі планують облаштувати приміщення, у якому проводитимуть освітні та психологічні заняття для вимушених переселенців.

Людмила Біатова переїжджає у новий прихисток із дитячого садка у Калуші. Рідну домівку у Краматорську Людмила покинула у квітні 2022.

“Виїжджали 8 квітня, коли бомбили вокзал. Так що ми це бачили. Це — дуже страшно, дай Боже, нікому не бачити. Але виїхали. Чекаємо перемогу”, — каже Людмила Біатова.

Житимуть у новому шелтері і Юлія Дядченко із сином. З Харкова на Івано-Франківщину вони переїхали сім місяців тому. Юлія розповідає, що її рідний дім на Харківщині зруйнували російські військові, тож вона із сином не має куди повертатися.

На Франківщині відкрили шелтер для переселенців, який відремонтували за гроші благодійників

“Може, одна кімната ціла. Літньої кухні немає, згоріла, бо приліт був. А ми там ховалися у погребі. У хаті вікон, стелі, даху немає. Він — практично нежилий, — говорить Юлія Дядченко. — Усе в цьому прихистку дуже подобається. Нам би ще сюди на ліжечко захист, щоб діти не падали, а так – усе є, все добре”.

Зі слів засновника фонду “MoveUkraine” Джона Шморгуна, облаштувати прихисток для переселенців також планують у Калуші та Стрию Львівської області.

НОВИНИ НА ЦЮ ТЕМУ

-Реклама-

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

Азов

РЕКЛАМА

Квартири Івано-Франківськ

РЕКЛАМА

купити iphone 15 Pro у Львові, ціни в Україні