В Івано-Франківську психотерапевт Володимир Станчишин презентував книгу “Емоційні гойдалки під час війни”. Зустріч відбулася в інноваційному центрі “Промприлад. Реновація”.
У книзі автор описує особисті емоції та емоції людей, які не хотіли, але стали учасниками російсько-української повномасштабної війни, — реакції українців на поразки та перемоги, віднайдені поховання та щасливі історії кохання, розповідає кореспондентка Суспільного з місця події, пише Правда.
Володимир Станчишин каже, що вибудовував книгу поетапно — за тими емоційними сплесками, які переживали українці.
“Ця книга відображає психотерапевта, який не є військовим психологом, але живе в країні, де йде війна. Він стикається зі своїми клієнтами, людьми, які навколо. І те, що я бачив, що ми всі бачили на той момент, це те, що ми поділили на різні емоції. Як ми переживали тривогу, ненависть, смуток, почуття провини, що відбувалося з нашими сім’ями, якою була наша депресія й як ми з того всього виходили. Як зуміли знаходити любов, віру в те, що все буде добре. Отак на розділи вона й поділена”, — пояснює Володимир Станчишин.
Книга “Емоційні гойдалки війни” — третя у доробку Володимира Станчишина. Попередні дві — про тривогу та стосунки.
Співорганізаторка заходу Наталія Шнир каже, що остання книга об’єднує ці теми. Її видали у вересні 2022, хоч автор написав її протягом перших чотирьох місяців великої війни.
“Ми до нього прийшли в березні й почали насамперед говорити про те, що нас хвилювало. Не як видавців, а як людей. Ми почали вибудовувати структуру цієї книжки й зрозуміли, що це, напевно, те, що потрібно нам усім. Над попередніми книгами Володимир працював самостійно, над останньою ми працювали з ним. Проговорювали, наприклад, ті питання, які були б цікаві нам”, — каже Наталія Шнир.
За словами Володимира Станчишина, книга “Емоційні гойдалки війни” допоможе людині зрозуміти, що вона – не єдина у цій складній емоційній ситуації. А дехто після прочитання, можливо, наважиться й на особисту терапію.