-РЕКЛАМА-

РЕКЛАМА

Актуально зараз

-Реклама-spot_img

25 грудня або 7 січня: коли святкувати Різдво Христове

-Реклама-spot_img
spot_img

Дата святкування Різдва в Україні в останні роки стала дискусійним питанням. Православні українці розділилися на два табори – прихильники Різдва 25 грудня і прихильники 7 січня.

Більшість віруючих все ще дотримується другої точки зору, але шанувальників дати 25 грудня стає все більше.

УНІАН розібрав аргументи “за” і “проти” цих двох дат, передає Правда.іф.

- РЕКЛАМА-

Чому варто святкувати Різдво 25 грудня – аргументи

  • Насправді всі християни святкують 25 грудня Різдво. Однак деякі православні церкви відзначають свято 7 січня, оскільки користуються старим юліанським календарем, який відрізняється від сучасного на 13 днів. Відзначати Різдво за старим літочисленням нелогічно, адже в побуті ми давно користуємося виключно сучасним календарем.
  • Якщо думка глави ПЦУ митрополита Епіфанія важлива для вас, то він вважає належним відзначати Різдво 25 грудня і вважає, що українцям з часом слід перейти на цю дату. “Ми покликані проводити, перш за все, просвітницьку роботу. Ми святкуємо 25-го, просто за різними календарями. Так, цю помилку треба буде виправити”, – сказав Епіфаній.
  • Багато прихильників грудневої дати стверджують, що перенесення Різдва Христового на 25 грудня віддалить нас від радянських і російських традицій.
  • Святкування Різдва після Нового року применшує значення цього свята, робить його “другорядним” і менш очікуваним.
  • При переході на грудневу дату Різдвяний піст закінчиться до Нового року. Тоді більше віруючих будуть дотримуватися цього посту, адже зараз багато хто порушує його в новорічні свята, коли піст найсуворіший.

Різдво 25 грудня: ПЦУ дозволила своїм парафіянам святкувати по-новому

Аргументи за святкування Різдва 7 грудня

  • Для багатьох українців Різдво 7 січня є обов’язковою сімейною традицією і пов’язане з приємними дитячими спогадами, від яких віруючі не готові відмовитися.
  • Згаданий раніше митрополит Епіфаній вважає, що не можна різко і штучно переводити різдвяні свята на 25 грудня, тому що це розділить і посварить українців, які звикли до січневої дати. За його словами, перехід на 25 грудня має бути мудрим і поступовим.
  • Перехід на сучасний календар і святкування Різдва 25 грудня призведе до перенесення дат майже всіх православних свят, в тому числі Дня святого Миколая і Хрещення. Таку зміну буде важко прийняти багатьом віруючим.
  • В українських традиціях 7 січня починався період різдвяних святок, який тривав до Водохреща 19 січня. Цей період має чимало своїх звичаїв і обрядових пісень. Досвід інших країн доводить, що неможливо викорчувати з народної пам’яті багатовікові традиції.
  • Деякі історики та етнографи стверджують, що традиція відзначати Різдво 7 січня не прийшла до нас з Москви, а навпаки була встановлена в Київській Русі і вже від нас перейшла на нинішні російські землі.
  • У Біблії жодного разу не згадується точна дата народження Ісуса. Дата 25 грудня обрана умовно і її не можна назвати істинно правильною і сакральною. Тому немає принципової різниці, коли відзначати цю подію.

Висновок

Як ми бачимо, обидві дати Різдва мають свої аргументи. Кожному віруючому варто вирішити, коли відзначати Різдво – але сваритися з рідними з цього приводу не потрібно. І завжди важливо пам’ятати, що справжня віра знаходиться в серці і вчинках, а не в календарі.

НОВИНИ НА ЦЮ ТЕМУ

Світлана Якимчук
Світлана Якимчук
Інформаційний оглядач інтернет-сайту Правда іф.юа. Випускник філологічного факультету Прикарпатського національного університету
-Реклама-

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

купити iphone 15 Pro у Львові, ціни в Україні