Пристрої для сидіння людини вдосконалюються протягом століть. І часом виникає плутанина з назвами моделей меблів. Сьогодні ми будемо розбиратися в чому полягає різниця між стільцем та кріслом для офісу.
Стілець для офісу та крісло – основні конструктивні відмінності
Деякі люди помилково думають, що у стільців відсутні підлокітники. Але справа не тільки в цьому. У наші дні всі сидіння діляться:
- на стільці;
- напівкрісла;
- крісла.
Проблему термінології створили іноземні виробники меблевих предметів. Стілець вони назвали chair, а крісло отримало назву armchair. Різниця в приставці, що позначає прикріплену ручку. Однак згодом в ужитку з’явилися моделі стільців з підлокітниками, які отримали назву напівкрісла. А деякі крісла стали виготовляти без підлокітників. І почалася плутанина.
Висота має значення
Щоб вирішити проблему, що виникла, за справу взявся відомий французький архітектор Ле Корбюзьє. Він у 40-ві роки запропонував власну версію класифікації “сидячих” предметів. Відповідно до неї в основу розмежування термінів було покладено пропорції тіла людини і висоту сидіння. В своєму трактаті “Модулор” архітектор визначив, що обіднім столом потрібно називати стіл із висотою 72-75 сантиметрів. Усі ті поверхні меблевих конструкцій, що розташовувалися нижче за цю висоту, слід іменувати журнальними столиками.
За обіднім столом, на думку архітектора, зручніше сидіти на стільцях – предметах із висотою сидіння 45-50 см. А сидіти біля журнального столика комфортніше на кріслах, висота сидіння яких становить 40-42 см. При цьому наявність або відсутність підлокітників жодної ролі не відіграє.
Як інший істотний нюанс, що допомагає визначати відмінність стільця від крісла, пропонувалося враховувати кут нахилу спинки. У стільці він є незмінним, тоді як у кріслі може варіюватися. Утім, сьогодні з цього правила знайдеться чимало винятків, оскільки нахил спинки можна змінювати у комп’ютерних стільців.
Яким повинні бути стільці та крісла для офісу
Вибираючи стільці або крісла для співробітників, орієнтуйтеся на наступні критерії:
- вони мають бути міцними і довго служити;
- конструкція має бути надійною і міцною;
- матеріали оббивки і набивки мають бути якісними, екологічними і нескладними в догляді;
- бажано, щоб крісло було з коліщатками і компактних розмірів;
- краще вибрати модель із підлокітниками, вони допомагають зняти м’язову напругу рук і правильно розподілити навантаження на хребет.
У підсумку слід зробити висновок, що називати стільцем потрібно тільки сидіння для комфортного перебування за високим столом. А ті, на яких зручно відпочивати за журнальним столиком, мають все-таки іменуватися кріслами.