-РЕКЛАМА-

РЕКЛАМА

Актуально зараз

-Реклама-spot_img

Практикуючі юристи радять, як захиститися від кримінальних ризиків у бізнесі

-Реклама-spot_img
spot_img

На жаль, відкриття кримінальних справ щодо керівництва та вищого менеджменту компанії, особливо які стосуються економічних злочинів, – це нинішня дійсність та невід’ємна складова бізнесу в Україні. Отримати консультацію.

Будь-яка перевірка компанії загрожує відкриттям кримінальної справи правоохоронними або контролюючими органами влади

Внутрішні ризики, на які слід звернути увагу

Ризики порушення кримінальної справи, які з’являються внаслідок діяльності підприємця, роботи його співробітників або дій партнерів, – вважаються внутрішніми ризиками, і ними можна і навіть потрібно керувати.

- РЕКЛАМА-

Підприємці вже практикують таке управління, завдяки чому контролюють управлінську, бухгалтерську та кадрову звітність. Однак існують внутрішні ризики, які випадають із поля зору бізнесменів: вони або не вважають за потрібне приділити їм більше уваги, не бачачи в них небезпеки, або ж забувають про них. Їх варто проаналізувати докладніше.

Чек аркуш захисту підприємця від загрози порушення кримінальної справи

  • Упорядкувати та систематизувати трудові відносини, ліцензії, господарські договори.
  • Слідкувати за діяльністю контролюючих органів та відповідними змінами в законодавстві.
  • Проаналізувати установчі документи та обговорити алгоритми вирішення конфліктів із співвласниками компанії.
  • Розділити доступ співробітників компанії до інформації та встановити (можна частково та індивідуально) режим комерційної таємниці.
  • Якщо оформляється банкрутство, то проводити його за законом: не можна підробляти документи, а також виводити активи.
  • Розробити алгоритм поведінки співробітників під час перевірки, персонал відповідно навчити. Найкращий вихід для персоналу – нічого ні повідомляти, ні передавати будь-яку документацію та не підписувати жодних паперів, а якщо у перевіряльників виникають питання, то надсилати їх до керівництва. Це допоможе мінімізувати небезпеку, що співробітник запанікує, зайвою інформацією чи переданим документом зашкодить підприємству.
  •  Необхідно систематично проводити правовий аудит, запрошуючи зовнішніх юристів. Саме вони допоможуть оцінити ситуацію об’єктивно, а не з погляду бухгалтера, штатного юриста чи начальника кадрів. Керівник компанії ще до перевірки отримає реальні дані щодо наявності потенційних кримінальних ризиків.
Практикуючі юристи радять, як захиститися від кримінальних ризиків у бізнесі

Конфлікти із співвласниками

Нерідко виникає ситуація, коли ще недавно партнери були друзями та планували спільну діяльність із розвитку бізнесу, а нині перетворилися на заклятих ворогів. Найчастіше причиною такої ситуації стає перерозподіл влади чи прибутку. Якщо співвласники не можуть дійти спільної думки, то це може стати причиною банкрутства та субсидіарної відповідальності за боргами, коли їх треба буде виплачувати особистим майном.

Наприклад, до податкової надходить повідомлення про порушення, які можуть стати причиною кримінального переслідування та спричинити навіть тюремний термін. Весь драматизм у тому, що компрометуючий матеріал відповідним органам передасть співвласник – минулий друг. Саме він має всю інформацію з бухгалтерського обліку, документи про виплати дивідендів, кадрові та інші дані компанії.

Конфлікти зі співробітниками

Також причиною кримінального переслідування може стати працівник компанії, який вважає себе невиправдано позбавленим певних благ. Наприклад, скривджений через те, що його позбавили обіцяного підвищення чи не дали премії. З метою помститися він може поскаржитися до прокуратури, податкової чи трудової інспекції, при цьому нерідко накидаючи вигадані гріхи на роботодавця. Контролюючі органи обов’язково реагують на скаргу і приходять на підприємство з позаплановою перевіркою.

Типова ситуація: бізнесмен розділив одну велику торгову точку на кілька магазинів із меншими площами. Співробітники компанії реєструються як підприємці, укладають договір поруки, орендують певну площу та реалізовують товар. Усі ці задокументовані договори скривджений співробітник може передати до правоохоронних органів. При цьому описати схеми уникнення сплати податків за рахунок дроблення одного бізнесу.

Борги перед державою

Ще випадок: власник ресторану видав наказ не пробивати чеки і не приймати у клієнтів банківські картки для оплати, а готівку, що надходить, класти собі на картку. Відповідно, у бухгалтерській та податковій звітності буде зафіксовано занижену суму.

До того ж з’ясувалося, що працівники ресторану – ndash; офіціанти та бармени – були оформлені за трудовими договорами, а виконують свої функції як самозайняті. Від когось із співробітників – керуючого, юриста, бухгалтера або навіть офіціанта – надійшла скарга до контролюючого органу, і в ресторан налетіли з перевіркою. Слідчі виявили недоїмку, що спричинило пред’явлення підприємцю звинувачення за статтею 112 КК України “Ухилення від сплати податків, зборів (обов’язкових платежів”).

Недоїмку також можуть нарахувати у разі виявлення подрібнення бізнесу на кілька компаній або НП, роботу з фірмами-одноденками або спотворення цін у договорах.

Борги перед контрагентами

Бують випадки, що підприємець через певні причини не може виконати свої зобов’язання перед контрагентом. Останній змушений звернутися до суду. А вигравши справу, стягує борг за наслідками рішення суду.

Якщо підприємець намагається перевести активи фірми на інших людей, наприклад, своїх родичів чи близьких, уникає контактів або навіть переоформлює підприємство на підставну особу, суд може ініціювати порушення кримінальної справи.

Борги перед співробітниками

Якщо бізнесмен певний час не виплачує працівникам зарплату або видає її не в повному обсязі за такі дії, його також можна притягнути до кримінальної відповідальності.

Помилки під час банкрутства

Якщо підприємець неправильно використовує інструменти банкрутства, він також може бути притягнутий до кримінальної відповідальності.

Виводити активи не має жодного сенсу.

Якщо підприємець не в змозі погасити борги майном компанії, що виникли з його вини, настає етап, коли він змушений буде віддавати особисті кошти, рухоме майно та нерухомість, тобто нести субсидіарну відповідальність. Тому виведені із компанії кошти все одно виявляться у кредиторів, навіть якщо переоформити майно на інших людей.

НОВИНИ НА ЦЮ ТЕМУ

Ігор Василик
Ігор Василик
Журналіст, фрілансер. Закінчив факультет журналістики ЛНУ в 2008 році журналістка, власкор регіональних та центральних ЗМІ. Закінчила Києво-Могилянську академію у 2019 році.
-Реклама-

РЕКЛАМА

zhytlo-ta-komercziya-zi-svyatkovymy-znyzhkamy/

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

Видалення волосся лазером у Івано-Франківську. Лазерна епіляція у FineLine

РЕКЛАМА

On this website and using the ⬆️ images :- Is it possible your wife could order me one of each in L if they would arrive in time for Saturday /Sunday

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

Квартири Івано-Франківськ

РЕКЛАМА

купити iphone 15 Pro у Львові, ціни в Україні