В Україні можна відмовитись від вручення повістки до військкомату, але наслідки відрізнятимуться в залежності від причин такої відмови.
Про це розповіла юристка ГО “Юридична сотня” Ірина Підреза в ефірі “1+1” у межах телемарафону “Єдині новини”, пише Правда.іф з посиланням на ТСН.
“Перш за все, я б радила добре подумати про наслідки такої відмови перед тим, як ухвалювати рішення. Звісно, відмовитись можна. У такому випадку будуть складати відповідний акт відмови. Мають бути обов’язково присутні свідки, які підтверджують. І далі вже керівник територіального центру комплектування та соціальної підтримки з’ясовує підстави такої відмови і вирішує, що робити з особою, яка відмовилась від вручення повістки, чи були підстави відмовлятись від вручення”, – пояснила юристка.
У якому разі відмова від повістки не призведе до негативних наслідків?
“Наприклад, якщо повістка оформлена з прізвищем особи, якій вона видається, – наприклад, замість прізвища Бондаренко там написано Бондарчук – звісно, особа може відмовитись від отримання такої повістки, тому що це не її прізвище і це не вона зобов’язана отримувати таку повістку”, – зазначила Підреза.
Яка причина не вважається поважною для відмови від повістки?
“Якщо ж відмова мотивована саме тим, що типу вручають на блокпосту або спортзалі чи якомусь іншому громадському місці, така відмова не може бути взята до уваги і вважатися поважною підставою для відмови. Тому що (конкретне – ред.) місце абсолютно не передбачене для вручення повісток чинним законодавством”, – пояснила експертка.