-РЕКЛАМА-

РЕКЛАМА

Актуально зараз

-Реклама-spot_img

Троє прикарпатців створили потужні павербанки, з якими бійці автомобілі заводять

-Реклама-spot_img
spot_img

На Прикарпатті троє друзів розробили спеціальну систему живлення для військових, аби ті могли заряджати телефони, рації, планшети, дрони і навіть завести автомобіль.

Винахід фронтовики оцінили, тож прикарпатцям виробництво своїх акумуляторів довелося поставити фактично на конвеєр, за місяць роблять їх по кілька сотень. На цивільне замовлення відволіклися лише раз, пише Правда.іф з посиланням на ТСН

Павербанк для розвідників невеликий та легкий, а для командних пунктів, щоб одночасно заряджати не лише кілька телефонів, але й рації, планшети, дрони і навіть завести автомобіль із пошкодженим акумулятором, більші. Їхні корпуси витримують вибухові хвилі та вологостійкі.

“У розвідників більше йде потреба – легкість і компактність. Ця станція важить 9 кг, ця – 12 кг. Коли ти йдеш 50 км в один бік, тобі кожен кілограм важливий”, – каже розробник Дмитро. 

Волонтерська історія Дмитра, Володимира та Артура, які до повномасштабного вторгнення займалися  бізнесом, розпочалася минулої весни. Їхній товариш-військовий попросив дістати для побратимів пів сотні звичайних павербанків, аби бодай телефони з раціями заряджати, але на той час це виявилося неймовірним дефіцитом. Тоді молоді люди згадують свою інженерну освіту й майструють самі, але не павербанк, а цілу систему живлення. 

- РЕКЛАМА-

“Великої ємності, щоб вистачало надовго – на тиждень часу в полі. Зробили один. Він, до речі, досі працює – рік по факту. Надійшли запити, що треба ще такі”, – розповідає Володя. 

Свої павербанки молоді люди постійно вдосконалюють, вже разів зо 20 вносили зміни. Один з останніх варіантів виявився таким потужним, що запустив медичне обладнання у затопленій швидкій.

“З Херсонської області виводили поранених швидка. По дорозі попали в воду, сталося замикання, машина не заводилась. Хлопці згадали про станцію, завели машину, виїхали, підключили обладнання до нашої станції. Для нас сюрпризом стала навіть не швидка, а коли хлопці запустили пральну машинку, щоб попрати речі”, – сміється Дмитро. 

Починали лише втрьох, а тепер власних рук їм не вистачає, аби відповідати на всі запити військових. Облаштували цілу майстерню і дають тут роботу переселенцям.

Коли в Україні через напади рашистів на енергосистему почали відключати світло, хлопці кажуть, за павербанками до них черга стояла. Однак на цивільні запити вони вирішили принципово не реагувати, виняток зробили лише для світлофорів. Вивчили, як ті працюють, скільки електроенергії споживають, й на основі павербанку для командних пунктів змайстрували безперебійну систему живлення для світлофорів. Вона автоматично починає подавати струм, щойно у мережі зникає електроенергія. Заряджається також сама, коли з’являється світло.

На великих перехрестях вони можуть живити до 5-6 годин. Маленькі перехрестя можуть живитись до 9 годин. І цього періоду “заряд-розряд” вистачає, щоб відновити заряд акумулятора до повного. Додали систему обігріву, тобто автономний обігрів вмикається, коли мінус на вулиці. Окремо йде система охолодження, коли літом буде спекотно, зарядка йде автономно”, – каже Володя.

Івано-Франківськ замовив молодим людям 10 таких систем. Їх встановили на найбільших міських перехрестях.

Чергове замовлення для військових хлопці також встигли зробити. Якраз тестують ще сотню систем живлення, аби відправити їх на Бахмутський напрямок. До речі, на кожну дають так звану “гарантію “до перемоги” – тобто безкоштовно обіцяють ремонтувати, скільки знадобиться.

https://1plus1.video/video/embed/GRsFlUm2

НОВИНИ НА ЦЮ ТЕМУ

Світлана Якимчук
Світлана Якимчук
Інформаційний оглядач інтернет-сайту Правда іф.юа. Випускник філологічного факультету Прикарпатського національного університету
-Реклама-

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

Азов

РЕКЛАМА

Квартири Івано-Франківськ

РЕКЛАМА

купити iphone 15 Pro у Львові, ціни в Україні