Якісні та органічні: в Солотвинській громаді почали висаджувати фруктові дерева
Диван на коліщатках в темній вітальні

Якісні та органічні: в Солотвинській громаді почали висаджувати фруктові дерева

Автор: Марія Франчук-Левицька
03/05/2023 21:19
-Реклама
-Реклама
-Реклама
-Реклама
Готелі Reikartz і контакти, Україна
-Реклама
Азов

В Солотвинській територіальній громаді почали висадку фруктових дерев.

Днями очільник Солотвинської територіальної громади Манолій Піцуряк, разом із начальником земельного відділу Любов´ю Лесюк та начальником відділу економіки та соціально-економічного планування Лілією Купчак відвідали промисловий інтенсивний сад, де почали висадку фруктових дерев, передає Правда.іф з посиланням на Солотвинську селищну раду.

“Розпочав таку клопітку справу на землях Солотвинської громади приватний підприємець, депутат Івано-Франківської обласної державної ради Тарас Виноградник. Побувавши у Італії та перейнявши досвід закордонних колег, фермер надихнувся ідеєю створити власний промисловий інтенсивний сад.

Взявши у оренду 20 гектарів земель, з них 9 гектарів землі Солотвинської громади та заручившись підтримкою держави отримавши 5.5 мільйонів гривень грантової підтримки для фермерів під час війни, підприємець реалізував давню ідею – створив промисловий інтенсивний сад, який зараз єдиний в Івано-Франківській області”, – повідомляють в громаді.

На території саду будуть вирощуватися різні сорти яблук та груш, а також малина та фундук. Така ініціатива дала людям робочі місця, а ще підвищить імідж громади, зробить внесок у підтримку економіки держави, дасть змогу вирощувати на території громади якісні та органічні фрукти.

За словами фермера, це не просто сад, а промисловий інтенсивний сад. А це означає, що саджанці тут висаджуються за особливої технології. Тобто на 1 гектар землі посаджено до 3 тис. саджанців. Цей метод висадки запозичений в італійців, а всі саджанці елітних сортів, які привезені з Італії.

На даний час на території саду висаджено 25 тис. яблунь, 8 тис. груш, 5 тис фундука та 5 тис кущів малини. У саду встановлена система крапельного зрошення та система водозабору.

Але ця ініціатива стає ще більш важливою в контексті теперішньої ситуації в нашій країні. На жаль, внаслідок війни на сході України, багато земельних ділянок та полів були знищені, що в свою чергу зіпсувало землю та унеможливило роботу на полі. А це відсотків 20 від усієї площі держави, на, якій вже не можна буде вирощувати сільськогосподарські культури.

Можна сказати, що така справа реалізує державну програму «Сади Перемоги», адже в умовах російсько-української війни однією з основних проблем більшості громад в Україні є відсутність достатньої кількості харчових продуктів для жителів громади. Це пов`язано із бойовими діями на територіях, де вирощувалась велика кількість продукції овочівництва та садівництва.

Тому важливо створювати нові господарські угіддя з вирощуванням фруктів та овочів, зернових культур, тим самим підтримувати продовольчу безпеку країну, піднімати економічну складову, підвищувати імідж громади та створювати власні продукти виробництва. Адже такі ініціативи є дуже важливим кроком для відновлення та обробки землі, а також сприяє позитивному впливу на навколишнє середовище.