-РЕКЛАМА-

РЕКЛАМА

Актуально зараз

-Реклама-spot_img

Відомо, скількох прикарпатців вдалось звільнити з полону від початку повномасштабної війни

-Реклама-spot_img
spot_img

Після повномасштабного російського вторгнення вдалося повернути додому 31 прикарпатця.

Про це повідомила очільниця Івано-Франківської області Світлана Онищук, передає Фіртка.

Під час останнього обміну, що відбувся 6 травня 2023 року, Україна повернула ще 45 людей у межах обміну полоненими. Це 42 захисники та троє захисниць «Азовсталі». Всі вони — нацгвардійці з підрозділу, створеному 9 років тому на азовських берегах. 35 рядових і сержантів, 10 офіцерів. Серед них є воїни, які одружилися під час оборони Маріуполя, на «Азовсталі». 

Разом з тим, заступниця міністра оборони Ганна Маляр заявила, що тема обміну полоненими потребує тиші заради безпеки українських військових, які перебувають у ворожих місцях неволі.

- РЕКЛАМА-

Фіртка підготувала актуальну інформацію про пошуки зниклих безвісти в Україні та що не варто робити, щоб не нашкодити зниклому.

Алгоритм дій для визнання людини зниклою безвісти

У липні 2022 року Головне управління розвідки Міністерства оборони оприлюднило алгоритм дій для визнання людини зниклою безвісти.

Так, якщо немає інформації про місце перебування військовослужбовця, то близьким необхідно звернутися у центр комплектування та соціальної підтримки та військову частину, а також зателефонувати на гарячу лінію Міноборони за телефоном 0 800 500 442.

Окрім цього, у такому випадку можна звернутися до:

  • Національного інформаційного бюро за коротким номером 1648, міським номером (044) 287-81-65 чи заповнити відповідну форму для запитів на сайті;
  • найближчого відділку Національної поліції, надіслати запит поштою, зателефонувати на «102» або на гарячу лінію за телефоном: 0894 200 18 67;
  • офісу Уповноваженого з питань осіб зниклих безвісти за особливих обставин: 0 800 339 247;
  • об’єднаного центру з пошуку та звільнення полонених, який працює при Службі безпеки України: +38 067 650 83 32 або +38 098 087 36 01.
  • Міжнародного Комітету Червоного Хреста: 0 800 300 155.

Отриману заяву реєструють в журналі Єдиного обліку та вносять відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань для того, щоб Національна поліція розслідувала зникнення за ст. 115 Кримінального кодексу з приміткою «зниклий безвісти». Про це протягом трьох днів інформують Уповноваженого з питань осіб, зниклих безвісти за особливих обставин.

Коли розшук припиняють?

Розшук людини, зниклої безвісти, припиняють не пізніше ніж через три дні з дня встановлення її місця перебування, місця поховання чи місцезнаходження останків. Про це повідомляють близьких родичів та членів сім’ї, а також заявника, якщо заявник не є родичем.

Важливо: якщо особа, зникла безвісти за особливих обставин, оголошена померлою, але її останки не знайшли, проведення розшуку не припиняється до встановлення її місцеперебування, місця поховання чи місцезнаходження останків такої особи.

Чи можна у соціальних мережах публікувати фото військових, які зникли безвісти?

Це не заборонено, але рідних закликають не робити цього. Так, Міністерство оборони України звернулось до родичів зниклих безвісти українських бійців з проханням не викладати їхні персональні дані в мережу, щоб не нашкодити процесам пошуку та переговорам про звільнення. 

Зокрема, в ефірі національного телемарафону заступниця міністра оборони України Ганна Маляр заявила, що така поведінка громадян цілком зрозуміла, втім, будь-яка інформація, що містить персональні дані людини, яка зникла безвісти, може зашкодити не лише пошуку та подальшому процесу обміну, а й здоров’ю зниклого та навіть життю.

«Знаємо точно, що ворог цю інформацію використовує.

Для прикладу, коли ви в соціальних мережах розміщаєте фотографію близької людини, зниклої безвісти, у військовій формі та із персональними даними, ви можете викрити цю людину, якщо вона переховується на тимчасово окупованих територіях у цивільному й шукає способу повернутися на підконтрольну територію України.

Або ж така людина може перебувати в полоні як, наприклад, цивільна, а ви виказуєте її, зазначаючи, що це саме військовослужбовець», — пояснила Маляр.

У разі, якщо тривалий час немає звістки від рідного, який боронив Україну, заступниця порадила родичам звертатися до Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими, контакти якого — 095-412-74-24, 044-425-12-09.

«У штабі родичі можуть заявити про зникнення й надати персональні дані зниклого, отримати необхідні консультації та допомогу. Цей штаб працює дуже ефективно», — уточнила Ганна Маляр.

НОВИНИ НА ЦЮ ТЕМУ

Світлана Якимчук
Світлана Якимчук
Інформаційний оглядач інтернет-сайту Правда іф.юа. Випускник філологічного факультету Прикарпатського національного університету
-Реклама-

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

Азов

РЕКЛАМА

Квартири Івано-Франківськ

РЕКЛАМА

купити iphone 15 Pro у Львові, ціни в Україні