В Івано-Франківську швейна компанія вирішила виготовляти адаптивний одяг для поранених військовослужбовців.
Започаткували проєкт задля вшанування колишнього співробітника, військовослужбовця Юрка Стецика, який у грудні 2022 року після бою в Запорізькій області пропав безвісти.
Засновниця компанії Наталка Найда розповіла Суспільному, що вони почали шити серію футболок для цивільних під назвою “Антидепресанти від Юрка”.
За вторговані гроші закуплять тканину і виготовлятимуть адаптивний одяг для військових.
Батько Юрка Ярема Стецик розповідає: спочатку вони з дружиною зробили собі такі футболки, а згодом виник запит від інших людей.
За основу взяли цитату з блокнота Юрія Стецика “Люди вилазять із густішого”, а також його портрети.
“Це — його студентська цитата, коли він мав свої внутрішні пошуки, викарабкувався з емоційних ям. То я її й залишив. Зараз є багато у нас дружньої підтримки, і вже не тільки дружньої — незнайомі люди долучаються до цієї справи”, — каже Ярема Стецик.
Кожен принт на футболці є неповторним, розповідає керівниця виробництва Аліна Лебедь. Окрім того, каже дівчина, він світиться в ультрафіолеті.
“Ми на рамі міняємо фарби, міняємо розташування принтів, тому кожен принт, кожне зображення є індивідуальним”, — говорить Аліна Лебедь.
Малював макети для трафаретів друг Юрка Стецика — Юрко Коренюк. Вони разом були учасниками музичного гурту “Трясовина”.
“Ці дизайни я робив до кінця 2021 року. Це ми хотіли свій “мерч” для діяльності гурту, для нашого сайту. І в нас була частина учасників вже намальована”, — каже Юрко Коренюк.
Колір футболок — яскравий, аби Юра Стецик бачив їх з неба, — так говорить засновниця компанії, яка шиє футболки, Наталка Найда.
З її слів, є жовтий, яскраво-малиновий, волошковий кольори, а також класичний чорний. Особливістю цих футболок є соціальна складова, каже Наталка Найда.
“Ми ухвалили рішення, що ці футболки будуть генерувати гроші для створення адаптивного одягу для військових, які зараз перебувають на лікуванні або реабілітації в обласній лікарні. Ми плануємо співпрацювати з багатьма медзакладами”, — каже Наталка Найда.
25 травня в обласній клінічній лікарні поранені військовослужбовці вперше приміряли адаптивний одяг — його пошили на тому ж виробництві, що й футболки із зображенням Юрка Стецика.
Військовослужбовець Станіслав, який пів року лікується в медзакладі після поранень, одягнув адаптивний одяг. З його слів, більше сподобалися штани із замком внизу штанки. Так, каже, і протез не видно, і можна швидше одягнутися.
Заступниця медичного директора з медсестринства обласної лікарні Наталія Ружило показує кімнату, де зберігають одяг для військових. Жінка розповідає: на початку літа 2022 року, коли до закладу поступали перші поранені, небайдужі люди почали приносити одяг до лікарні.
Зараз у медзакладі, за її словами, є як звичайний одяг, так і адаптивний. Проте є потреба у літніх речах для поранених військовослужбовців.