Народна депутатка України, лідерка фракції “Батьківщина” Юлія Тимошенко в Івано-Франківську поділилася думками про витрачання бюджетних грошей під час війни, про лікування поранених військових, про легалізацію медичної марихуани та післявоєнну Україну.
Два дні команда Юлії Тимошенко перебуватиме в Івано-Франківській області з робочим візитом аби дізнатися проблеми громад та ВПО на місцях, пише Правда ІФ з посиланням на Галка.
Про пріоритети витрати бюджетних грошей під час війни:
«Сьогоднішній день розпочався зі трагедії у Кривому Розі. Мої співчуття родинам загиблих. Це вкотре нагадує нам, що не потрібно зараз витрачати гроші будь-куди, на серіали чи будівельні роботи. Потрібно витрачати гроші на протиповітряну оборону. Це сигнал для світу, що ми не можемо більше втрачати наших безневинних людей. Я не вірю, що світ не може забезпечити нас протиповітряною обороною».
Про медзаклади та лікування військових:
«Ми були у Тернополі, до того обʼїхали Донецьку область, Запорізьку, Дніпропетровську та інші. Це сотні лікарень, де ми допомагаємо з лікуванням наших поранених. Обʼїхавши ці лікарні, я можу сказати: наші лікарі стоять як на фронті, вони роблять неймовірну роботу. Я не бачу більшого пріоритету в державі, аби збільшити фінансову допомогу на лікування наших героїв та героїнь. Фінансування лікування для військових та цивільних майже однакове, хоча для військових потрібно набагато більше. Наші лікарі залучають гроші з інших напрямків субсидій, аби лікувати наших захисників. Наша команда внесла зміни, щоб втричі збільшити фінансування для лікування військових».
Про тяганину з довідками у військових:
«Не закінчилися поневіряння наших військових зі збиранням довідок та документів, щоб отримати інвалідність. Ми будемо виходити з пропозицією створити комісію, щоб розібратися, чому не надається інвалідність, де має надаватися, чому не надається статус учасника бойових дій, де має надаватися… У той час на «телемарафон» виділяють два мільйони гривень.
Була дуже важка ситуація з надання відпусток військовим. Наша команда добилася, щоб відпустка була 30 днів. Також ми добилися, щоб військовим з пораненням платили стільки ж, скільки він отримував під час служби.
Ми запускаємо гарячі лінії, на які можна звертатися, якщо лікарні не отримують дофінансування, якщо військовий не може отримати відповідні документи…».
Про медичний канабіс:
«У 2000 році була прийнята постанова, яка легалізує сотні препаратів на основі наркотичних речовин, які можна закуповувати та надавати важкохворим пацієнтам. Хочу звернути вашу увагу на постанову, яка була прийнята 7 квітня 2021 року, де було затверджено перелік препаратів на базі медичної марихуани, які можна використовувати для хворих. Але чому з 2021 року уряд не закупив жодного препарату? Вони не закуповували ці препарати, щоб організувати шум зі «дозвольте використовувати марихуану для важкопоранених військових».
За новим законом дозволяють створювати приватні лабораторії, приватним компаніям дозволяють експорт/імпорт без обмежень, а завершується це все тим, що цим приватним компаніям дозволяють роздрібну торгівлю. Такий закон є тільки у Колумбії. Цей закон створює наркобізнес у центрі Європи.
Ми за те, щоб вирощувати марихуану тільки на державних підприємства, тільки у таких обсягах, які будуть потрібні для медзакладів, переробляти речовину тільки на державному рівні й не закуповувати суху речовину закордоном».
Про парламент:
«Парламент ізольований від інформаційного простору. Зараз жодному журналісту не можна зайти до парламенту. Телеканал «Рада» не веде пряму трансляцію, а показує уривки засідання вночі. Інформаційний простір є контрольованим, суспільство ніяк не може впливати на події, які відбуваються у парламенті».
Про післявоєнну Україну:
«Наша команда бачить Україну членом Європейського Союзу та НАТО. Як сильного гравця на міжнародній арені, індустріально розвинену країну. Ресурсів для цього у нас більше, ніж достатньо. Ми будемо членами НАТО, я у цьому не сумніваюсь, але нам потрібно повністю покладатися на нашу оборону та оборонну промисловість».