-РЕКЛАМА-

РЕКЛАМА

Актуально зараз

-Реклама-spot_img

На Прикарпатті голови громад обговорювали стратегічні цілі в час війни

-Реклама-spot_img
spot_img

На Прикарпатті відбулась дискусійна платформа «Громади в час війни: оперативні рішення – стратегічні цілі».

Ініціатором заходу виступило Івано-Франківське регіональне відділення Асоціації міст України. Участь в дискусії взяли голови громад, міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків, виконавчий директор Івано-Франківського РВ АМУ Юрій Стефанчук, генеральний директор ОТБ «Галичина» Ігор Дебенко, депутати ВРУ Оксана Савчук та Ігор Фріс. Також в режимі онлайн приєднався виконавчий директор АМУ Олександр Слобожан та Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Дмитро Лубінець, передає Правда.іф.

Під час заходу спікери акцентували, яким чином повною мірою враховувати права людини на етапі розробки стратегії регіонального розвитку, захисті громадян та інформаційній безпеці в умовах воєнного стану, ролі громад у формуванні та реалізації стратегії регіонального розвитку, а також обговорили внесення змін до стратегій територіальних громад та регіонального відділення АМУ в умовах відновлення територій та нові аспекти регіонального розвитку.

На Прикарпатті голови громад обговорювали стратегічні цілі в час війни

Міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків наголосив, що після 24 лютого 2022 року – першим викликом, з яким зіткнулась Івано-Франківська міська територіальна громада, був прийом внутрішньо переміщених осіб.

«Ми оперативно згуртувались і послідовно забезпечували проживанням, харчуванням, надавали статус ВПО, виплачували допомогу, надавали гуманітарну допомогу тощо. Оглядаючись на минулий рік, можу сказати, що ВПО – водночас виклик і потенціал для розвитку громади. Адже до нас переїхали люди зі своїми знаннями та досвідом, привезли  свої бізнеси і продовжують розвивати їх у нас. У громаді проживає близько 40 000 переселенців. Також громада піклується про рідних наших військових. Ми сьогодні виплачуємо одноразову допомогу не тільки родинам загиблих, а й родинам безвісти зниклих. У Франківську є 60 родин, які офіційно мають повідомлення з військової частини, що хтось із рідних зник безвісти. На жаль, сьогодні та кількість зростає. Крім того, важливо клопотатись про родини, чиї рідні попали в полон. На жаль, близько 20 франківців у полоні. Важливо клопотати перед компетентними органами, щоб вони включали полонених  списки на обмін. Проте, важко наших полонених повертати додому», – зазначив Руслан Марцінків.

- РЕКЛАМА-

Виконавчий директор Івано-Франківського РВ АМУ Юрій Стефанчук каже, що сьогодні ніхто не знає правильної формули щодо забезпечення ефективного функціонування місцевого самоврядування під час війни. Тому муніципалітетам Прикарпаття доводиться приймати нові оперативні рішення, які дозволяють не лише забезпечувати військових на шляху до перемоги, підтримувати сім’ї героїв, а й вирішувати усі питання життєдіяльності громади, надаючи необхідні послуги її жителям. І це завдання є основним викликом для керівників територіальних громад.

На Прикарпатті голови громад обговорювали стратегічні цілі в час війни

«Усі 62 громади області довели, що можуть брати на себе відповідальність та швидко реагувати на внутрішні й зовнішні виклики, змінюючи нові стратегічні цілі. Будучи в постійній комунікації з органами місцевого самоврядування, експерти Івано-Франківського регіонального відділення АМУ допомагають їм знаходити правильні рішення щодо підготовки відповідних документів, комунікувати з місцевою і центральною владою, супроводжувати громади в проєктній діяльності та впроваджувати європейські стандарти місцевого самоврядування. Один із прикладів – це реалізація проєкту «Муніципалітети на шляху до ЄС», метою якого є розробка нових стратегічних документів для громад, програм підтримки для волонтерів тощо. І ця робота є відповіддю на виклики сьогодення»», – наголосив Юрій Стефанчук.

Голова Богородчанської ТГ Ростислав Заремба звернув увагу, що велике значення для кожної громади має вміння поєднувати стратегічне управління та оперативні рішення, які є відповіддю на виклики сьогодення.

На Прикарпатті голови громад обговорювали стратегічні цілі в час війни

«Кожна громада мала свою стратегію, але її треба повністю переписати, адаптувати до умов воєнного стану. Мусимо скорегувати моменти, які стосуються інтеграції ВПО, роботу з релокованими підприємствами, з сім’ями учасників бойових дій чи пораненими. Хочу наголосити, що плануємо відкрити центр соціально-психологічної реабілітації для бійців, які повернуться додому. З початком повномасштабного вторгнення ми як і більшість громад зіткнулися з новими викликами. Насамперед це робота і прихисток для ВПО. Спершу ми їх поселяли в школах, а тепер маємо два шелтери: в Саджаві та Жураках. Адже розуміємо, що хтось просто не буде мати куди повернутися після війни. Також важливим аспектом є соціальна підтримка родин наших загиблих військових, поранених чи зниклих безвісти. У випадку загибелі захисника ми виплачуємо 200 тисяч гривень, якщо зник безвісти – 50 тисяч гривень, коли боєць отримав поранення – 20 тисяч гривень», – відмітив Ростислав Заремба.

Голова Надвірнянської ТГ Зіновій Андрійович каже, що в умовах війни, довелося зіштовхнутися з викликами, які накладають свої відбитки на кожну сферу життя українців.

На Прикарпатті голови громад обговорювали стратегічні цілі в час війни

«Нам важливо розробити механізми для надання допомоги тим, хто найбільше цього потребує – наші військові. Наша громада за півтора роки війни перерахувала ЗСУ понад 68 мільйонів гривень. Минулого  тижня на позачерговій сесії Надвірнянської міської ради було виділено 17,5 млн. гривень з міського бюджету для Збройних сил України. Також наша громада перерахувала понад 10 мільйонів гривень перерахувала на соціальні гарантії і виплати родинам військовослужбовців. Також тонни гуманітарної допомоги, які отримували від міст-побратимів, волонтерів та небайдужих жителів громади, більше двох сотень транспортних засобів – все було передано впродовж півтора року війни. Наша громада одна з перших в західному регіоні відкрила реабілітаційне відділення європейського зразка», – наголосив Зіновій Андрійович.

Виконавчий директор АМУ Олександр Слобожан відміти, що стратегія громади – це ключовий документ для її розвитку, що повинен враховувати виклики воєнного часу.

“На сьогодні потребують захисту права органів місцевого самоврядування, передовсім депутатів місцевих рад. За час повномасштабного вторгнення було викрадено і піддано тортурам 59 посадових осіб місцевого самоврядування, з яких 35 сільських, селищних і міських голів. Завдяки спільним зусиллям Асоціації міст України, Офісу Президента, правоохоронних структур вдалося визволити з полону 31 голову громад. На жаль, ще четверо перебуває в полоні. Ми докладаємо максимум зусиль для вирішення цієї проблеми та просимо поширювати цю інформацію, оскільки це є злочином проти цивільного населення»”, – переконаний виконавчий директор АМУ.

Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Дмитро Лубінець наголосив, що права людини стали першою жертвою і основною мішенню у цій війні, що спричинило суттєві зміни в роботі Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини. Наразі головним завданням Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини є посилення спроможності Офісу забезпечити захист конституційних прав військовослужбовців, членів їх родин; людей, які постраждали від війни та змушені тікати з районів ведення бойових дій; дітей, літніх людей, осіб з інвалідністю, представників національних спільнот; наших громадян, які залишились на тимчасово окупованих територія або виїхали за межі країни. У цьому аспекті діяльність Офісу Омбудсмана та органів місцевого самоврядування дещо подібні, адже із забезпеченням прав та вирішенням проблем цих людей безпосередньо стикаються у громадах.

На Прикарпатті голови громад обговорювали стратегічні цілі в час війни

Кожне право людини відповідає певним обов’язкам держави та повноваженням місцевої ради, а реалізація прав людини потребує ресурсів. Сьогодні нашим завданням є розібратися, яким чином повною мірою враховувати права людини на етапі розробки стратегії регіонального розвитку. Кожне рішення, кожна адміністративна дія у кожній конкретній ситуації мають бути в межах прав людини, ніби права людини є певним інструментом вимірювання. Також долучення громадян до процесу прийняття рішень у громаді допомагає готувати більш якісні рішення, що враховують інтереси різних зацікавлених груп та намагаються знайти справедливий баланс інтересів громадян. Адже відкритість та прозорість є одними з принципів розроблення стратегічних та програмних документів. Права людини мають бути певним критерієм, на який треба зважати в усьому процесі ініціювання, аналізу та формування державної і місцевої політики.

Народна депутатка України Оксана Савчук зазначила, що забезпечивши права людини, громади отримають збільшення інвестицій, зменшення рівня корупції та посилення спроможності містян, які матимуть змогу самостійно вирішувати свої життєві потреби. Гарантовані державою права людини дозволять розвинути вільний ринок та ринкову економіку, що забезпечить ріст економіки в країні та розвиток громад.

На Прикарпатті голови громад обговорювали стратегічні цілі в час війни

Підбивши підсумки заходу, його учасники наголосили на важливості вибудовування пріоритетів регіональної політики з урахуванням внутрішнього потенціалу громад, долаючи виклики, спричинені війною.

На Прикарпатті голови громад обговорювали стратегічні цілі в час війни

НОВИНИ НА ЦЮ ТЕМУ

-Реклама-

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

Видалення волосся лазером у Івано-Франківську. Лазерна епіляція у FineLine

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

Азов

РЕКЛАМА

Квартири Івано-Франківськ

РЕКЛАМА

купити iphone 15 Pro у Львові, ціни в Україні