-РЕКЛАМА-

РЕКЛАМА

Актуально зараз

-Реклама-spot_img

У Яремче й досі не позбулися пам’ятника червоним партизанам

-Реклама-spot_img
spot_img

У четвер, 24 серпня, у День Незалежності, в центрі Яремче невідомі активісти розвісили плакати з вимогою знести пам’ятник партизанам-“ковпаківцям”.

На це відреагували у місцевій міській раді та пояснили, чому у місті й досі стоїть пам’ятник червоним окупантам. Бліц-Інфо передає пояснення без змін.

“Щодо пам’ятника партизанам-ковпаківцям:

Він перебуває в списку пам’яток архітектури та мистецтва області (його знесення можливе лише після висновку спеціальної комісії, доти – охороняється законом).

Оскільки це масове поховання (93 особи із с.Заріччя та понад 500 солдатів), то перепоховання у зв’язку з неможливістю ідентифікації має бути “братською могилою” чи пантеоном.

До моменту широкомасштабного вторгнення ми не отримали відповідь від Мінкульту на подання управління культури, національностей та релігій ОДА щодо цього пам’ятника (тобто простими словами – не маємо дозволу на демонтаж.

Відповідно до роз’яснень Мінкульту об’єкти культурної спадщини, які знаходяться на території України, у межах її територіального моря та прилеглої зони, охороняються державою. При цьому пам’ятками Другої світової війни 1939-1945 років визнаються військові кладовища, військові ділянки на цивільних кладовищах, братські та одинокі могили, пам’ятники, пам’ятні знаки, скульптурні, архітектурні та інші споруди, композиції і об’єкти, що увічнюють пам’ять про події часів Другої світової війни 1939-1945 років, її учасників та жертв. Слід звернути увагу, що Закон України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки» визначає, що заборона не поширюється на використання символіки на намогильних спорудах, розташованих на території місць поховань, місць почесних поховань (https://www.mkip.gov.ua/news/7234.html?PrintVersion).

Окрім того, Мінкульт роз’яснює, що роботи з перенесення поховань не слід проводити під час повномасштабного вторгнення:”Питання, пов’язані з перенесенням чи ексгумацією останків учасників, чи жертв Другої світової війни, варто за можливості вирішувати після завершення нинішніх бойових дій. Оскільки наруга над пам’ятками Другої світової війни 1939-1945 років, їх руйнування або знищення тягне за собою відповідальність згідно із законом”

Дорога громадо! Ми працюємо над демонтажем у правовому полі!!! Вчорашня акція вкотре доводить, що рухаємося в правильному напрямку. Ми розуміємо і підтримуємо громаду, але загнати бульдозер уже і негайно – не вихід”.

НОВИНИ НА ЦЮ ТЕМУ

Світлана Якимчук
Світлана Якимчук
Інформаційний оглядач інтернет-сайту Правда іф.юа. Випускник філологічного факультету Прикарпатського національного університету
-Реклама-

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

купити iphone 15 Pro у Львові, ціни в Україні