На початку повномасштабного вторгнення Станіслав Стовбан поїхав обороняти Ірпінь — на протезі. Спочатку були тяжкі бої за Ірпінь, потім — Ізюм і південь України.
Історію Станіслава Стовбана розповіла засновниця благодійного фонду “Revived Soldiers Ukraine” Ірина Ващук Дісіпіо, інформують “Вікна”.
“Стас знову воює! Та і воює він з 2015-го на протезі! Кіборг Донецького аеропорту, де йому привалило плитами ноги, полон, і в Донецьку рятують одну ногу і ампутують іншу. Обмін. Лікарні-протезні. З українським протезом Стас мучився пару років і звернувся до “Revived Soldiers Ukraine” 3 роки тому. Запрошуємо в США разом з азовцем Віталіком Блажко. Протезуємо Стаса — і чистий спокій. Воїн без болю продовжує служити”, .
Початок повномасштабного вторгнення — Стас виїжджає з Житомира і приймає командування по обороні Ірпеня — на протезі! Тяжкі бої за Ірпінь, потім Ізюм, і південь України. Тільки зараз Стас знайшов півтора тижні часу відпустки і прилетів до нас в Орландо переробити культіприймач (нога розболілася при таких жорстких навантаженнях) і отримав ногу для cross fit. Стас тепер може вільно бігати”, — зазначила Ірина Ващук Дісіпіо.
За її словами, цього разу благодійний фонд виділив для Станіслава 6 200 доларів.
“Стас — бойовий хлопець, який в своєму житті, окрім казарм і війни, нічого не бачив. Ми йому відкрили Орландо Флорида, і ми йому відкрили життя без болю! Я радію що в нас є нагода допомогати нашим найкращим”, — наголосила Ірина Ващук Дісіпіо.
Як відомо, Станісла Стовбан пройшов строкову службу у десантних військах. Під час війни перебував у складі 80-ї бригади. Молодший сержант брав участь у боях за Донецький аеропорт, де 2015 року дістав важке поранення і потрапив у полон. Хлопець був під завалами і втратив ногу. Другу — врятували донецькі лікарі.
Станіслав Стовбан потрапив у полон на своє 23-є день народження.
У безстрашного «кіборга» фактично не було шансів вижити після того, як на нього впали уламки підірваного терміналу Донецького аеропорту. Але він вижив всупереч травмі, несумісній із життям, і колосальній втраті крові. Лікарі центрального клінічного військового шпиталю зробили неможливе, і калушанин став на ноги. Після звільнення і протезування ампутованої кінцівки він повернувся до своєї бригади.
За мужність і героїзм, виявлені при виконанні службових обов’язків, Станіслав Стовбан нагороджений орденом Богдана Хмельницького ІІІ ступеня.