У Галичі, що на Івано-Франківщині, 29 жовтня відбулася благодійна виставка ретроавтомобілів та спортивних авто.
Під час заходу зібрали приблизно 30 тис. грн та 100 доларів США для 68 окремої єгерської бригади, передає кореспондентка Суспільного з місця події, передає Правда.іф.
На виставці представили понад два десятки ретроавтомобілів та приблизно пів сотні спортивних авто. Одна з найстаріших автівок — це Opel Kapitän 1939 року.
“З чистого листа металу почали відновлювати автомобіль. Основне — щоб вона їхала по Україні, не так просто десь на лафеті возити. За базу поставили трилітровий мотор від BMW-7. Повністю платформа вся”, — розповідає учасник виставки Володимир Микицей.
Учасник виставки Володимир Микицей. Фото: Суспільне Івано-Франківськ
Володимир Микицей разом із сином реставрував цю автівку п’ять років.
“Opel Kapitän випускався з 1939 по 1941 рік. Це була улюблена машина льотчиків Люфтваффе. Вона була і недорога, і міцна за своїми характеристиками. Знайшли ми її у Львові, вирішили відреставрувати. Потихеньку зробили, переобладнали — тепер вона їздить, тішить око”, — каже Володимир Микицей.
Салон Opel Kapitän. Фото: Суспільне Івано-Франківськ
Інший учасник виставки Роман Слободян привіз у Галич Volkswagen Käfer та Citroën 1939 року. Чоловік говорить: реставрує автомобілі все життя, це — його хобі. Окрім того, він часто бере участь у міжнародних виставках.
“Був недавно у хорватському місті Загреб. Там з цілого світу було 3 700 таких машин. Також був Генгенбаху — це на кордоні Швейцарії, Франції та Німеччини. У це невелике містечко приїхали понад дві тисячі машин Volkswagen. Це — наша історія. Колись їхали люди на таких машинах, гарно себе почували. І зараз приємно, коли автівку, яку практично здають на металолом, ти реставруєш, робиш і переносиш себе в ту епоху, яка була колись”, — розповідає Роман Слободян.
Учасник виставки Роман Слободян. Фото: Суспільне Івано-Франківськ
Колекціонер ретроавтомобілів Володимир Гарбарук привіз на виставку ГАЗ-67Б 1943 року. Чоловік реставрував його 12 років, бо, каже, шукав автентичні запчастини.
“Цей автомобіль випустили під час Другої світової війни — збережений такий він дійшов майже до наших днів. Цікава й історія цього авто. Ця машина “воювала” під час Корейської війни, і її власник, у якого я її викупив, звідти її й привіз”, — говорить Володимир Гарбарук.
ГАЗ-67Б 1943 року. Фото: Суспільне Івано-Франківськ
Зі слів організатора заходу Миколи Рабика, на виставці представили 23 ретроавтомобілі. Він розповідає, що ця подія має благодійну мету — збір грошей для бійців 68 єгерської бригади.
Мета виставки ретроавтомобілів та спортивних авто у Галичі — збір грошей для військових. Фото: Суспільне Івано-Франківськ
“Ми завжди повинні пам’ятати про воїнів, які зараз мужньо захищають нашу державу. Завдяки їм ми сьогодні можемо тут насолоджуватися мирним життям. Тут — мир, тому що там вони тримають фронт, і ми мусимо щодня працювати винятково на перемогу”, —пояснює Микола Рабик.
Організатор заходу Микола Рабик. Фото: Суспільне Івано-Франківськ
Серед відвідувачів виставки — Ірина Єжик. Жінка каже: благодійні заходи зараз є важливими.
“Я сама водійка, обожнюю керувати автомобілем. Люблю такі виставки ретромашин. Найбільше мені сподобався “жучок”. Я б навіть, можливо, його для себе придбала”, — ділиться враженнями Ірина Єжик.
Відвідувачка виставки Ірина Єжик. Фото: Суспільне Івано-Франківськ
Благодійний захід присвятили до Дня автомобіліста та 1125-річчя від першої згадки про Галич, каже міський голова Олег Кантор.
“Велика кількість населення світу та України — автомобілісти. Це надзвичайно відповідальна праця і вона потребує швидких зусиль і концентрації. Хочу подякувати тим галичанам, які протягом багатьох років люблять і займаються автомобілебудуванням та реставруванням ретроавто”, — говорить Олег Кантор.
Фото: Суспільне Івано-Франківськ
Зі слів організатора виставки ретроавтомобілів Миколи Рабика, під час заходу зібрали 29 924 грн і 100 доларів США.