-РЕКЛАМА-

РЕКЛАМА

Актуально зараз

-Реклама-spot_img

Небайдужі франківські волонтери продовжують збирати кошти на лікування важкохворих діток

-Реклама-spot_img
spot_img

В Івано-Франківську завершився вже шостий сезон благодійного фестивалю “На Шапку”. Майже пів року, щочетверга, на сцені в центрі міста лунала жива музика, а волонтери тимчасом збирали до капелюха гроші для онкохворих діток. Так вдалося отримати 300 тисяч гривень, купити та передали в лікарню життєвонеобхідне обладнання. 

Про це пишуть Шерифи для нових громад

“На Шапку” — проєкт, який фокусується на допомозі онкохворим діткам з обласної дитячої клінічної лікарні в Івано-Франківську. Його ініціаторками є волонтерки Людмила Лінник та Леся Качурова. Жінки організовують концерти, на яких безкоштовно виступають співаки та інші артисти. А глядачі донатять на потреби хворих на рак діток — аби спростити їхнє лікування чи організувати дозвілля.

- РЕКЛАМА-

Зараз в Онкогематологічному відділенні лікуються 33 дитини, серед них одна — внутрішньо переміщена. Від початку повномасштабної війни, окрім місцевих, лікували малечу з Донецька, Харкова, Сум, Києва, Дніпра, Одеса… Тож медична установа постійно відкрита до волонтерської допомоги, а війна не зменшує кількість хворих діток та їх біль від важких недуг.  

Сезон “На Шапку 2023”

У межах цьогорічного концертного сезону благодійники провели 24 заходи. Кожного тижня, з травня по жовтень, місцеві артисти співали при сквері Руської трійці, аби привернути увагу франківців і гостей міста до благодійної акції. Загалом виступили 72 колективи. 

Співорганізаторка благодійної ініціативи “На Шапку” Людмила Лінник розповіла, що виступають тут вже третій рік, і це дуже вдале розташування:

“Раніше ми робили концерти в закритих локаціях – Палаці Потоцьких і “Grand America”. І туди, і туди треба було свідомо прийти, щоб пожертвувати гроші. А зараз люди просто йдуть повз, бачать, що щось відбувається і долучаються. Хтось вже знає про мету концертів, а хтось зупиняється послухати музику і дізнається згодом. Словом, чим більша прохідність, тим більше донатів”, — пояснює Людмила Лінник. 

Небайдужі франківські волонтери продовжують збирати кошти на лікування важкохворих діток

26 жовтня, під час завершального концерту “На шапку 2023”, ініціаторам вдалося зібрати майже 30 тисяч гривень і закрили загальний збір в сумі 300 тисяч гривень для Онкогематологічного відділення Івано-Франківської обласної дитячої клінічної лікарні.  

Навіть попри дощ, сюди завітали більше сотні небайдужих. Люди танцювали під парасольками, наспівували знайомі пісні й, звичайно ж, вкидали пожертви до капелюхів. 

Я кожного місяця стараюся хоч трохи давати на благодійність. Переважно кидаю на “Повернись живим”. Вчора якраз прийшла зарплата. Напевно, це знак, що я пішла з роботи саме цим боком. І атмосфера тут якась хороша… Маю на увазі, що тут хороші люди, бо вони співають не просто, щоб повеселитися, а щоб допомагати іншим”, — каже франківка Олександра Бажан. 

Небайдужі франківські волонтери продовжують збирати кошти на лікування важкохворих діток

Співачка Карина Меєр виконувала кавери на українські хіти. Карина каже, що обирала життєрадісні треки, аби підняти настрій гостям заходу і перехожим, хоча співала також і про війну. Батько та мама дівчини наразі служать в ЗСУ, тому вона регулярно волонтерить для армії, однак наполягає, що про соціальну допомогу забувати також не варто: 

“На жаль, з початком повномасштабного вторгнення, дітки не стали менше хворіти. Їм, як і раніше, потрібна наша допомога. Коли я ще вчилася у музичній школі, то завжди їздила у дитячі будинки й там виступала. Сучасним дітям доведеться будувати нашу країну, тому їх потрібно мотивувати та оздоровлювати”, — пояснює співачка Карина Меєр.

Небайдужі франківські волонтери продовжують збирати кошти на лікування важкохворих діток

А хедлайнером концерту став переможець 11 сезону шоу “Голос країни” Сергій Лазановський.  Сергій розповів, що дотичний до проєкту “На шапку” вже не перший рік. Спочатку він був ведучим, а продовжив цю справу вже як вокаліст: 

“Мені близька ця тема, бо маю особисте відношення до онкохворих діток, тому хочу допомагати їм, чим можу. Концертами можна зібрати нехай невелику суму, бо хочеться завжди більше, але за сезон можна придбати для когось життєвонеобхідний апарат. Зараз люди з недовірою реагують на онлайн-збори, бо завелося дуже багато шахраїв. А тут все чітко: при них рахують гроші й потім показують звіти”, — міркує Сергій Лазановський.  

Небайдужі франківські волонтери продовжують збирати кошти на лікування важкохворих діток

Вже купили та передали обладнання

Людмила Лінник зазначає, що цього сезону мали ціль придбати багатофункціональний пересувний операційний механічний рентгенопрозорий стіл PAX-ST-B. За її словами, це досить дорогий, але дуже корисний прилад: 

“Просто на столі, під рентгенівським контролем, лікарі зможуть проводити всі необхідні маніпуляції”, — каже Людмила. 

Першого листопада вони доставили прилад у лікарню: 

“Нам вдалося знайти стіл такої ж комплектації за меншу вартість, а саме — 219 640 грн. Доставка коштувала 3000 грн, але його оплатив продавець, дізнавшись для кого цей стіл”, — повідомили організатори проєкту “На шапку”. 

Решта коштів залишаться на рахунку благодійного фонду “Фундація доброчинців”, доки керівництво відділення не повідомить про інші потреби, які необхідно закрити. 

Небайдужі франківські волонтери продовжують збирати кошти на лікування важкохворих діток

Коли волонтери швидші, ніж тендери

Завдяки благодійному фестивалю Онкогематологічне відділення Івано-Франківської обласної дитячої клінічної лікарні вже шість років отримує техніку та медикаменти. Заступниця медичного директора з хірургічної та неонатальної роботи Івано-Франківської обласної дитячої клінічної лікарні Наталія Митник зазначає, що будь-який сезон “На Шапку” розпочинається з узгодження — лікарі визначають найнагальніші потреби відділення і повідомляють про них волонтерам: 

“Ми їм чітко озвучуємо запити. По обладнанню, звичайно, вони не можуть зібрати мільйони, але щороку постачають щось, чого не вистачає. В окремих випадках це навіть оперативніше і якісніше, ніж зробили б ми. Їм не треба тендерів, бо для громадської організації чи благодійного фонду є інша процедура. Бувають ситуації, коли виграє той, хто дає дешевшу ціну, але це може бути аналог, не дуже вдалий і нам він не зовсім підходить”, — каже Наталія Митник. 

Заступниця медичного директора Наталія Митник додає, що цінна не тільки фінансова, але й інформаційна підтримка: 

“У 2021 році вони збирали на наркозно-дихальний апарат. То велика сума була — півмільйона. Їм не вдалося назбирати, через карантин, але завдяки концертам й приверненню уваги, знайшлася організація, яка подарувала цей апарат. А волонтери за зібрані гроші купили інше, теж необхідне обладнання”, — пригадує медикиня. 

Небайдужі франківські волонтери продовжують збирати кошти на лікування важкохворих діток
Небайдужі франківські волонтери продовжують збирати кошти на лікування важкохворих діток

 Навіть в лікарні діти мають мати дитинство  

 Цьогоріч небайдужі прикарпатці жертвували не тільки гроші, бо даний сезон пройшов під гаслом “Кошик хоробрості”. На локації встановили прозорий контейнер, куди люди вкидали дитячі іграшки. Людмила зазначає, що діти, які хворіють на рак, мають знижений імунітет, тому, щоб уникнути інфекцій, вони закликають приносити винятково нові іграшки. 

Одну таку коробку волонтери передали до лікарні ще влітку, а іншу дозбирали якраз на фінальному концерті. Наталія Митник пояснила, що іграшки потрібні, аби відволікати дітей під час лікування. Адже їм страшно, навіть якщо процедура неболісна: 

“Дитині обіцяють нагороду і замість того, щоб думати, що роблять лікарі, вона вже очима розглядає, що там у тому ящику. То такі маленькі дрібнички, але ці дрібнички важливі, бо навіть в лікарні діти мають мати дитинство. Лікарі так тішилися, коли я від волонтерів цей другий ящик принесла. Вже поіменно знали, кому що сподобається. Кажуть: “оце точно Веронічці, вона любить коралі”. Тут така, знаєте, домашня атмосфера. Ці дітки тут місяцями, а іноді й роками, то вже стають як рідні”. 

(Фото Олег Нетецький)

НОВИНИ НА ЦЮ ТЕМУ

Ігор Василик
Ігор Василик
Журналіст, фрілансер. Закінчив факультет журналістики ЛНУ в 2008 році журналістка, власкор регіональних та центральних ЗМІ. Закінчила Києво-Могилянську академію у 2019 році.
-Реклама-

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

купити iphone 15 Pro у Львові, ціни в Україні