Нафта та нафтопродукти повинні зберігатися та транспортуватися у відповідних умовах. Резервуар для пального дозволяє зберегти експлуатаційні властивості паливно-мастильних матеріалів та захистити їх від негативного впливу атмосферних опадів, низьких та високих температур, пилу. Таких інженерних конструкцій потребують власники автозаправних станцій, нафтопереробні підприємства, а також організації, що спеціалізуються на перевезенні та зберіганні нафтопродуктів. Якщо перейти на сайт https://petroline.ua/ru/rezervuari-dlya-palnogo/, то можна підібрати ємність для палива з різними технічними характеристиками.
Принцип роботи
Українські та світові виробники пропонують ємності для зберігання різних за складом та фізико-хімічними властивостями нафтопродуктів (бензин, дизпаливо, гас, мастило). Такі конструкції можуть відрізнятися за місткістю, розміром, формою, способом розміщення. Вони являють собою великогабаритну герметичну цистерну у горизонтальному або вертикальному виконанні. Внутрішня сторона покривається спеціальними матеріалами, які витримують вплив агресивних середовищ. Металеві елементи мають гідроізоляційне покриття, щоб запобігти розвитку корозії. У верхній частині цистерни розміщуються люки, рухомі сходи для замірів і технічного обслуговування, шарнірні труби та шланги для видалення атмосферних опадів. Додатково до комплектації може входити помпа, фільтр, рівнемір, обігрівач або інше паливне обладнання.
Основні типи ємностей для палива
Резервуари для зберігання нафтопродуктів класифікуються за кількома параметрами:
- Спосіб розміщення. Залежно від цього параметра ємності можуть бути наземними, підземними, напівпідземними або підводними. Системи зберігання наземного типу не вимагають складного монтажу та ретельного обслуговування. Підземні цистерни розміщують у попередньо підготовленому котловані. Вони гідроізолюються і засипаються землею. При цьому горловина залишається на поверхні. Завдяки таким конструкціям можна зберігати дизельне пальне. Підводні системи сховища вимогливі до герметичності та правильності установки. Вони переважно використовуються для зберігання нафти у місцях морського видобутку. Наземне розміщення підійде великим нафтопереробним підприємствам та нафтобазам. Власникам стаціонарних автозаправних станцій краще вибрати підземне розміщення.
- Матеріал виготовлення. Для виготовлення ємностей використовуються металеві сплави, залізобетон, пластик та склопластик. Залізобетонні конструкції відрізняються високою міцністю та надійністю. Їх важко транспортувати. Якщо потрібно зберігати в невеликій кількості рідке паливо, то оптимально підійдуть пластикові резервуари. Вони компактні та зручні у перевезенні. Дуже важливо, щоб пластикове покриття витримувало механічний вплив. У нафтопереробній промисловості широко використовують металеві бочки. Є можливість вибрати стаціонарні та мобільні моделі, які стійкі до агресивних середовищ та механічних пошкоджень. На веб-сторінці https://petroline.ua/ru/metaleva-bochka-200l/ представлені металеві бочки місткістю до 200 л.
Для зберігання нафтопродуктів можуть використовуватися одно- та двостінні ємності. Двостінні моделі мають підвищену надійність, що дозволяє зберегти кожен літр пального. Їх зазвичай встановлюють під землею. Одностінні моделі використовуються на автозаправних станціях та нафтобазах.
Щоб ефективно та безпечно зберігати пальне, потрібно вибирати резервуари, які виготовлені із міцних матеріалів. Такі системи сховища мають відповідати державним стандартам якості.