Управління капітального будівництва Івано-Франківської міської ради провело тендер на ІІІ чергу «Будівництва моста через річку Бистрицю Солотвинську в Івано-Франківську».
Про це пише Правда.іф з посиланням на Галичину.
Найменшу ціну на торгах запропонувало ТОВ «Мостобудівельний загін №112» (м.Бровари) – 267 млн. гривень. Наразі замовник вивчає тендерні пропозиції учасників, щоб підписати договір.
Конкурентами на цій закупівлі були ТОВ «ПБС» (269 млн. гривень), ТОВ Енергетично-дорожнє будівництво (269,5 млн. гривень), ТОВ «Будівельна компанія «Адамант» (270 млн. гривень).
Зазначимо, що ТОВ «Мостобудівельний загін №112» перемогло у першому тендері на будівництво моста у 2017 році. Початкова вартість робіт становила 120 млн грн. Згодом уклали угоду з підрядником про додаткові роботи ще на 58 млн грн. Наразі, вартість повної добудови моста оцінюють в 937 млн. гривень.
Нагадаємо, що будівництво моста на Пасічну розділене на три етапи: будівництво конструкції моста, будівництво розв’язки на вулиці Хіміків, будівництво розв’язки на вулиці Надрічній.
Будівництво нового моста на Пасічну у Франківську триває. Про роботи, які ведуться, розповів начальник управління капітального будівництва Роман Галіпчак на сьогоднішньому брифінгу.
Про це повідомляє Ратуша з посиланням на Інформатор.
Впродовж 2023 року продовжувалися виконуватися роботи з будівництва транспортної розвʼязки в районі вул. Хіміків – Надрічна. Зокрема, влаштували фундаменти під опори та опори заїзду і зʼїзду, також змонтували металеві конструкції зʼїзду та заїзду на міст, влаштували підбетонку опорної стінки зʼїзду з моста, залили монолітну залізобетонну плиту зʼїзду та заїзду на міст.
Підрядна організація виконує роботи з монтажу підпірних стінок заїзду та роботи з армування підпірних стінок зʼїзду. Наразі значна частина робіт із будівництва самої конструкції мосту виконана.
“Повномасштабне вторгнення росіян спричинило багато економічних трансформацій і суттєве здорожчання матеріально-технічних ресурсів. Крім того, певні будівельні матеріали на цей час не виготовляються в Україні. Завершити будівництво в межах діючих договірних цін за існуючих умов – неможливо. Довелося здійснити коригування проєкту, враховуючи зміни до ДБН, що стосуються інклюзивності, пожежної безпеки та змін до міцності, надійності і довговічності конструкцій. У пріоритеті на цей рік – не зупиняти будівництво мосту. Неможливо завершити будівництво мосту без заїзду на міст. Тож у цьому році необхідно розпочати будівельні роботи по підʼїзду з вулиці Хіміків. На нас чекає великий обсяг робіт. Щоб їх розпочати – нам необхідно оголосити тендер” – додав Галіпчак.
Цього року на будівництво моста заклали 240 млн грн, але цих коштів не вистачить.
«У нас були амбітні плани завершити його до кінця 2022 року, оскільки включили його у програму “Велике будівництво” Президента України. Але, на жаль, цього не сталося. 200 мільйонів нам не вистачить, щоб завершити повністю цей об’єкт», – нарікає Галіпчак.
Хронологія
Будівництво моста розпочалося у 2017 році. Воно передбачає три черги: перша – будівництво розв’язки в районі вулиць Хіміків – Надрічна, друга – будівництво під’їзної дороги з вулиці Хіміків, третя – спорудження самого моста.
Роботи почали з кінця – з третьої черги. На початку липня 2017 року управління капітального будівництва (УКБ) міськвиконкому оголосило тендер з очікуваною вартістю 206,6 млн грн.
Найнижчу ціну тоді запропонувала фірма “Мостобудівельний загін №112” – 120 млн грн – і виграла тендер.
Вже через рік, 3 жовтня 2018 року, міське УКБ укладає угоду з ТОВ “Мостобудівельний загін № 112” про додаткові роботи з будівництва мосту на 58,35 млн грн.
У 2019 будівництво зупинили через брак грошей. У червні 2020 роботи на об’єкті відновили.
У 2021 році місто отримало підтримку від Президента України на будівництво моста – в рамках програми “Велике будівництво”.