На межі Львівської та Закарпатської областей на території Нижньоворітської громади встановили першу вітротурбіну від вітропарку “Островський”, що належить до компанії “Вітряні парки України”
Ще в червні 2022 року стало відомо, що на природоохоронні й унікальні території Карпат поклали око компанії, що займаються альтернативними джерелами енергії.
Тоді свої побоювання висловили екологи, бо такі масштабні проєкти дуже негативно вплинуть на флору та фауну Верховинського Вододільного хребта та нацпарків, які там є. До слова, найвідомішою вершиною хребта є гора Пікуй.
Керівниця громадської організації “Зберегти Пікуй” Наталія Вишневська розповіла “Еспресо.Захід“, чи становить загрозу нова турбіна для екології і як, на думку екологів, встигли вже нашкодити “Вітряні парки України” Карпатам, передає Правда.іф.
“Щодо першого вітряка, то критичних зауважень у нас тут немає, бо він встановлений близько до траси й не зачіпає природоохоронні території. Та проблема в тому, що в межах Нижньоворотівської громади заплановано встановити ще 25 таких вітряків, і деякі з них будуть безпосередньо на території заповідників”, – коментує Наталія.