Космач – село, яке розташоване в Косівському районі. Одне з найдавніших поселень Гуцульщини, розташоване на річці Пістинька. Перша письмова згадка про село датується 1412 роком.
Як село виглядало колись пропонуємо поглянути в нашій добірці ретро-фото.
Повідомляє Правда.іф з посиланням на Інформатор
До нашого часу збереглися чимало ретро світлин села Космач. Починаючи від старовинного одягу, церков тай загального вигляду села.
У селі було відкрито першу на Гуцульщині читальню “Просвіти”. Тут були відомі в Галичині підприємства з видобутку озокериту.
Серед гуцульських сіл Космач – найбільше. Один із центрів мистецтв та ремесел Гуцульщини. Одне з найбільших за кількістю населення та найбільше за площею село в Україні. У селі діють сім загальноосвітніх шкіл та школа мистецтв.
Неабиякою особливістю Космача є гарна ноша гуцулів, не знищена ще впливами міста. В неділі і свята, коли гуцулів стягнеться з верхів на доли до церкви, око не може відірватися від багацтва колірів І краси вишивок.
Має Космач і інші культурні надбання – є тут старенька церква з XIII. ст,, до якої молитися заходив Довбуш. Недалеко церкви показують місце, де стояла хата Дзвінчуків, в якій так трагічно скінчив життя Довбуш.
Крім цього у Космачі є церква Преподобної Параскевії, яка була зведена без жодного цвяха з тисового дерева в 1718 році.
Особливого значення мешканці Космача надавали гуцульському одягу зокрема весільному строю. Навіть до наших часів у більшості космачан є старовинні кептарі, шапки, постоли, яким більше ста років вони передавалися з покоління в покоління.
Космач дуже автентичне село на Гуцульщині. Саме у Космач приїжджають навчитися гуцульським ремеслам і відчути життя у горах, послухати неймовірні карпатські легенди і шукати містику.
Ось так виглядав Космач майже століття тому. Зараз село має більш сучасніший вигляд, однак в Космачі досі збереглися культурні надбання минулого століття.
Так виглядає Космач зараз: