-РЕКЛАМА-

РЕКЛАМА

Актуально зараз

-Реклама-spot_img

У Нацполіції пояснили, у яких випадках доставляють до ТЦК ухилянтів від мобілізації

-Реклама-spot_img
spot_img

В умовах воєнного стану та загальної мобілізації в Україні, підрозділи Національної поліції співпрацюють з територіальними центрами комплектування та соціальної підтримки (ТЦК та СП) у питаннях розшуку та доставки осіб, які ухиляються від призову.

Процедура взаємодії між цими структурами регулюється відповідними нормативно-правовими актами.

За інформацією начальника Департаменту превентивної діяльності Національної поліції України Максима Ахрамєєва, підрозділи Нацполіції отримують звернення від ТЦК та СП щодо розшуку осіб, які ухиляються від призову. Після внесення даних до інформаційної системи, поліцейські встановлюють місцезнаходження таких осіб та доставляють їх до найближчого ТЦК та СП.

Важливо зазначити, що роль Нацполіції полягає виключно у доставці призовників до ТЦК та СП. Подальші дії, зокрема складання адміністративних протоколів та встановлення обставин неприбуття за повісткою, здійснюються уповноваженими офіцерами ТЦК та СП згідно зі статтею 210 Кодексу України про адміністративні правопорушення (КУпАП).

«Такий механізм врегульовано постановою Кабінету міністрів, де передбачено звернення. Таке звернення надсилається до підрозділів Нацполіції, далі поліцейські вносять інформацію до єдиного обліку інформаційної підсистеми Нацполіції і починають перевірку. Після встановлення таких осіб ми доставляємо – виключно доставляємо – до найближчого ТЦК та СП з метою з’ясування всіх обставин та складання адміністративного протоколу уповноваженим офіцером ТЦК згідно зі статтею 210 КУпАП», – сказав керівник департаменту НПУ.

- РЕКЛАМА-

Особи, які не з’явилися за повісткою з поважних причин, можуть уникнути адміністративної відповідальності шляхом надання відповідних доказів. У разі відсутності таких доказів, на них може бути накладено адміністративний штраф.

Довідка:

В Україні загальна мобілізація та воєнний стан були запроваджені 24 лютого 2022 року у зв’язку з повномасштабним вторгненням Росії. Відтоді Верховна Рада регулярно продовжує строки дії цих заходів.

Згідно з чинним законодавством, призову на військову службу під час мобілізації підлягають громадяни України, які перебувають на військовому обліку та відповідають певним критеріям. Ухилення від призову тягне за собою адміністративну, а в деяких випадках і кримінальну відповідальність.

Довідка щодо повноважень ТЦК та СП:

Територіальні центри комплектування та соціальної підтримки (ТЦК та СП) є місцевими органами військового управління, які забезпечують виконання законодавства з питань військового обов’язку та військової служби, мобілізаційної підготовки та мобілізації.

Основні повноваження ТЦК та СП:

  1. Ведення військового обліку призовників, військовозобов’язаних та резервістів.
  2. Організація та проведення призову громадян на строкову військову службу, навчальні (або перевірочні) та спеціальні збори.
  3. Прийняття рішень про призов громадян на військову службу під час мобілізації та у воєнний час.
  4. Здійснення контролю за виконанням громадянами України військового обов’язку.
  5. Проведення роботи з бронювання військовозобов’язаних за підприємствами, установами та організаціями на період мобілізації та на воєнний час.
  6. Організація та проведення медичного огляду призовників, військовозобов’язаних та резервістів.
  7. Складання адміністративних протоколів щодо громадян, які ухиляються від призову на військову службу або навчальні (чи перевірочні) збори.
  8. Надання соціальної підтримки та допомоги військовослужбовцям, резервістам та членам їхніх сімей.

НОВИНИ НА ЦЮ ТЕМУ

Світлана Якимчук
Світлана Якимчук
Інформаційний оглядач інтернет-сайту Правда іф.юа. Випускник філологічного факультету Прикарпатського національного університету
-Реклама-

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

купити iphone 15 Pro у Львові, ціни в Україні