-РЕКЛАМА-

РЕКЛАМА

Актуально зараз

-Реклама-spot_img

Як прикарпатка Марія Ткачук вирощує квіти

-Реклама-spot_img
spot_img

Понад 130 сортів хризантеми мультфлори, корейської та великоквіткової вирощує Марія Ткачук із Великої Кам’янки, що на Івано-Франківщині. Разом з чоловіком вона спорудила для цього теплицю та водогін. На подвір’ї жінки — не лише різноманітні сортові квіти, а й дерева та кущі.

Про те, як вирощувати саджанці та доглядати за квітами, Марія розповіла Суспільному.

“Першою квіткою, яку я доглядала, була кропива”

Марія Ткачук вирощує квіти з дитинства. Любов до рослин їй прищепили мама та бабуся. Жінка пригадує: вдома у них завжди було багато квітів. Бабуся Марії вирощувала фуксії та дзвоники, а мама мала колекцію жоржин. Навіть на власне весілля вона склала букет білих жоржин, які виростила власноруч.

“Першою квіткою, яку я доглядала, була кропива. Мені навесні дуже сподобався один кущик кропивки. Я його сапала, поливала, доглядала, поки мене не пожалило. Потім — все, доля кропиви була вирішена. Я її знищила”, — пригадує квітникарка.

- РЕКЛАМА-
Тюльпан, квіти, квітка, тюльпани

Тюльпани з квітника Марії Ткачук. Фото: Суспільне Івано-Франківськ

У шкільні роки Марія під час поїздки в місто за кишенькові гроші придбала додому квітку цинерарію.

“Вона має дуже яскраві квіти — аж до такого насиченого кольору фуксії. Звичайно, вона в мене довго не прожила, бо я не вміла за нею правильно доглядати. Але це була перша, придбана мною квітка”, — каже Марія Ткачук.

Марія Ткачук

Квітникарка із Верхньої Кам’янки Марія Ткачук. Фото: Суспільне Івано-Франківськ

Посадила клумбу, щоб зберегти пам’ять про своє минуле життя

У 2001 році Марія разом із чоловіком Ігорем придбали власний будинок. Вони облагородили територію і вже через рік жінка посадила перший власний квітник, троянди на якому ростуть вже 22 роки.

Квіти

Квіти у квітнику Марії Ткачук. Фото: Суспільне Івано-Франківськ

20 лютого 2014 року Ігор Ткачук загинув на Майдані. На їхньому подвір’ї досі цвітуть квіти й ростуть дерева, які подружжя садило разом. Нині двір заквітчаний різноманітними сортами примул, пеларгоній, лілій, троянд, нарцисів, сон-трави. Одна з грядок обперезана фундаментом колишнього будинку, в якому жили Марія та Ігор.

Ігор та Марія Ткачуки, а також їхні діти

Родина Ткачуків. Фото: Facebook/Maria Tkachuk

“Тут була старенька хата. Коли Ігор загинув, люди допомогли побудувати великий дім, в якому ми зараз мешкаємо. А перший будинок я спочатку не хотіла зносити, але потім побачила, що без догляду він руйнується. Ми вирішили хату розвалити, але щоб зберегти пам’ять про своє минуле життя, я зробила тут теж квітник”, — розповідає Марія Ткачук.

Квітник, квіти, весна, село

Квітник на місці, де раніше стояв будинок Ігоря та Марії Ткачуків. Фото: Суспільне Івано-Франківськ

На подвір’ї також є лісовий куточок — польові квіти та 20-річна ялинка, посаджена Ігорем Ткачуком.

“Вона — маленька, бо посадили ми її маленьким пагінчиком. Ходили по гриби й побачили в лісі маленький саджанець. Навіть не треба було його викопувати — ми руками висмикнули. Пагінчик там би загинув, тому що йому незручно було рости”, — каже Марія Ткачук.

Марія Ткачук

Квітникарка із Верхньої Кам’янки Марія Ткачук. Фото: Суспільне Івано-Франківськ

“Квіти — вони, як діти малі. За ними треба дуже добре доглядати”

У 2020 році Марія почала розводити хризантеми. Жінка вирощує понад 130 сортів.

Окрім хризантем, там ростуть колеуси, пеларгонія, гортензія болотиста, айстри та інші рослини. На догляд за квітами Марія витрачає 80% свого часу. Хризантеми жінка вирощує з живця або поділом куща.

Хризантеми, квіти, рослини

Хризантеми Марії Ткачук. Фото: Суспільне Івано-Франківськ

“З живця — беремо гілочку, обриваємо нижні листочки, тому що знизу це листя буде підгнивати. Беремо укорінювач, вмокаємо рослину і садимо у підготовлений ґрунт. Я використовую пухкий торф. Він дає гарні результати”, — пояснює жінка.

Корінь, хризантема, рослина

Марія Ткачук вирощує хризантеми з живця або поділом куща. Фото: Суспільне Івано-Франківськ

Якщо хризантеми залишати у теплиці, то їх слід додатково зверху вкрити тканиною або агроволокном. Щоб рослинам було і не дуже спекотно, і не дуже холодно, оптимальна температура у теплиці має бути 15-25° тепла.

“Коли вже ви бачите, що рослинка не в’яне, можна знімати тепличку і спокійно доглядати за нею, спостерігати, щоб не пересихав торф, поливати вчасно і чекати, коли наростуть корінці. Квіти — вони, як діти малі. За ними треба дуже добре доглядати”, — каже Марія Ткачук.

Марія Ткачук, теплиця, квіти, рослини, сад

Марія Ткачук у власній теплиці. Фото: Суспільне Івано-Франківськ

Для професійного вирощування рослин Марія разом з другим чоловіком Володимиром, який зараз боронить країну, поставила теплицю Мітлайдера. Це — оптимальний варіант для вирощування саджанців, говорить Марія Ткачук.

“Окрім дверей і вікна, у нашій теплиці є додаткові вікна внизу та угорі для провітрювання. Так краще циркулює повітря і рослини почуваються ліпше. Також є датчик для фіксування температури та вологості. Це — клопіткий процес, але якщо ти любиш квіти, то це відбувається дуже просто і в задоволення”, — розповідає жінка.

Теплиця, сад, город

Марія разом з другим чоловіком Володимиром поставила теплицю Мітлайдера. Фото: Суспільне Івано-Франківськ

Марія Ткачук полюбляє вирощувати квіти з насіння, адже коли з маленької насінини виростає і зацвітає повноцінний кущ, це — магія.

Марія Ткачук, квіти, рослини

Марія Ткачук полюбляє вирощувати квіти з насіння. Фото: Суспільне Івано-Франківськ

Для поливу рослин жінка використовує воду, яку збирає за допомогою водогону. Його змайстрував її чоловік Володимир.

“Водогін складається з трьох бочок. Він їх виставив в один рівень. Коли бочки наповнюються водою, її рівень розподіляється скрізь однаково. Водогін іде до теплиці та на город. На городі також є крапельний полив, але, на жаль, чоловіка вже два роки немає вдома. Він захищає країну, тому нема кому очищувати крапельний полив, тяжко”, — говорить Марія Ткачук.

Сад, город, теплиця, квіти

Теплиця та водогін на подвір’ї Марії Ткачук. Фото: Суспільне Івано-Франківськ

Жінка також вирощує різні сорти півонії. Восени 2023 року вона засадила велику ділянку на городі цими квітами.

“Це — молоді саджанці, посаджені восени. Для того, щоб півонія гарно себе почувала, швидко росла, треба розкопати для неї посадкову яму. У нас вона — приблизно 50 на 50 сантиметрів. Заповнили її поживним ґрунтом, перемішаним з піском і попелом”, — каже Марія.

“Слава Богу, що не довелося нікуди виїжджати, тому що для моїх квітів це була б смерть”

У 2022 році, коли почалося повномасштабне вторгнення РФ, Марія хвилювалася не лише за дітей. Вона також переймалася за свої квіти.

“Слава Богу, що не довелося нікуди виїжджати, тому що для моїх квітів це була б смерть. Ніхто б за ними не доглядав. У мене тоді була колекція хризантеми мультифлора Multiplex. І я думала: якщо доведеться їхати, то її винесу на вулицю, впаде дощ і вона принаймні матиме можливість вижити”, — говорить Марія Ткачук.

Марія Ткачук

Квітникарка Марія Ткачук. Фото: Суспільне Івано-Франківськ

Згодом жінка відправляла саджанці людям, які втратили свої квіти.

“Дівчата у Facebook показували свої кімнатні рослини, які не вижили, коли вони виїхали. Тяжко було дивитися на ці фото. Ми старалися підтримати їх, об’єднувалися, відправляли їм свої живці, бо знаємо, як це боляче, коли твоя праця гине. Адже рослини — як маленькі діти для кожного квітникаря. Коли вони гинуть — то страшне”, — каже Марія Ткачук.

Марія Ткачук, мама і дитина, гойдалка

НОВИНИ НА ЦЮ ТЕМУ

-Реклама-

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

Квартири Івано-Франківськ

РЕКЛАМА

купити iphone 15 Pro у Львові, ціни в Україні