Сьогодні вперше в Івано-Франківську презентували три ролики соціальної реклами. Їх приурочили до Міжнародного дня захисту дітей, який відзначатиме Україна та увесь світ 1 червня.
Метою створення відеоробіт є допомога батькам та педагогам донести дітям інформацію про небезпечні випадкові знахідки у час війни, інформує Правда.іф.
Ця програма “Підтримка України у протидії ризикам розповсюдження стрілецької зброї та легкого озброєння внаслідок агресивної війни Росії” є міжнародною, українсько-швейцарсько-німецькою.
Зйомки соціальної реклами щодо запобігання незаконному поширенню стрілецької зброї та вибухонебезпечних предметів проходили на волонтерських засадах у Івано-Франківську спільно з організацією Центр безпекових досліджень “Сенс” минулого місяця. Головну роль виконав франківець і заслужений артист України Олексій Гнатковський, інші ролі – зіграли школярі міста.
“За невеликими сюжетними відеороликами стоїть грандіозна робота векикого колективу різних фахівців. До знімального процесу долучились працівники ювенальної превенції, надзвичайники, працівники невідкладної медичної допомоги, надавали важливі консультації. Без них сюжет вийшов би іншим”, – стверджує організатор ідеї та сценарист Михайло Савлюк.
Голова Центру безпекових досліджень “Сенс” (ексміністр ТОТ) Вадим Черниш каже, що їхня організація давно займається такими питаннями, працюють спільно з поліцією та установами охорони здоров’я.
“Ця проблема є серйозною і стосується всіх регіонів країни. Тому маємо діяти на упередження, оскільки такі небезпечні знахідки діти можуть побачити у звичних для них чи навіть побутових місцях”, – розповідає Вадим Черниш.
Він переконаний, що “активні талановиті люди у регіонах виступають часто потужним двигуном цілої країни”.
Завдяки популярності Олексія Гнатковського сподіваються привернути більшу увагу глядача.
“Таких інформативних відеороликів, сюжетів та освітніх програм потрібно робити багато. Тому я закликаю суспільство вчитися і вчити, журналістів – працювати пропагандистсько на благо нашої держави, а владу – вкладати гроші в освіту громадян. Нам потрібні розумні люди, щоб розуміли всі процеси, які відбуваються у країні”, – переконує Гнатковський.
У подальшому через ювенальну превенцію, МОН та журналістську спільноту соціальні відеоролики будуть поширені по усіх навчальних закладах України, як наочний матеріал для уроків БЖД. Також планують показувати дітям у літніх пришкільних таборах, це убезпечить їх у цей складний воєнний час.
Режисер-постановник і сценарист Роман Антоняк ділиться, опираючись на власний досвід, про актуальність цієї теми та підліткової необачності.
“Для мене важливо, щоб відео, якими я займаюсь, несли користь для глядача. Це як нагадування дітям та підліткам про те, що ми живемо у непростий час і легко натрапити на небезпеку у найнеочікуваніших місцях. Відео навчають, як поводитись під час такої знахідки”, – резюмує Роман.