1200 пацієнтів з розсіяним склерозом перебувають на обліку в Івано-Франківській обласній клінічній лікарні. Там вони проходять безкоштовне лікування.
Про це Суспільному повідомила завідувачка неврологічного відділення центру розсіяного склерозу Анна Сорохман, пише Правда.іф.
З її слів, неврологічне відділення з центром розсіяного склерозу відкрили в обласній лікарні чотири роки тому. Для встановлення остаточного діагнозу цієї недуги медики надсилають аналізи за кордон, бо зробити це в Україні неможливо.
“Ми пунктуємо пацієнтів на олігоклональні смуги й відправляємо фізіологічні рідини в Німеччину. Очікуємо результат протягом двох тижнів і тоді вже маємо розуміння, куди далі нам рухатися. Порушення зору, чутливості, рухової сфери, вестибулярні порушення — обов’язково треба звернутися на консультацію до невропатолога”, — каже Анна Сорохман.
Завідувачка неврологічного відділення центру розсіяного склерозу Анна Сорохман. Суспільне Івано-Франківськ
Пацієнтка Івано-Франківської обласної клінічної лікарні Оксана Цимбалій із Калуського району про свій діагноз “розсіяний склероз” дізналася у 2013 році. Недугу не лікувала, допоки у 2018 не відчула загострення. Зараз раз на рік проходить лікування в неврологічному відділенні лікарні.
“Почалися сильніші когнітивні порушення, важкість ходи, тобто я почала важче говорити, важче згадувати слова. Рука, нога відмовляють більше. Терпкість в тілі. Я час від часу — на державних програмах. Зараз — на клінічних дослідах. Це — те, що я дуже сильно хотіла”, — розповідає Оксана Цимбалій.
Завідувачка неврологічного відділення центру розсіяного склерозу Анна Сорохман каже: вилікувати розсіяний склероз наразі неможливо. Можна тільки призупинити розвиток хвороби. З її слів, хворіють на розсіяний склероз люди віком від 15 до 45 років.
“Розсіяний склероз небезпечний тим, що це — хвороба молодого віку. Якщо її не лікувати, пацієнти отримують інвалідність. У нас є централізовані програми: державне забезпечення, регіональні програми та міжнародні дослідження. Тобто пацієнти на цей час мають вибір у своїй терапії”, — додає Анна Сорохман.
За її словами, медики обласної лікарні щомісяця виявляють від двох до п’яти пацієнтів із цією недугою.