-РЕКЛАМА-

РЕКЛАМА

Актуально зараз

-Реклама-spot_img

Дівчата з Франківщини розробили бот, який боротиметься з гендерною нерівністю на ринку праці

-Реклама-spot_img
spot_img

Команда з Ямницького ліцею Івано-Франківської області виборола путівку на Четвертий Форум “Жінки та дівчата в STEM”, який відбудеться у жовтні 2024 року у Будапешті за участі команд з-понад 20 країн Європи.

Троє дівчат розробили інструмент штучного інтелекту (ШІ) Equal Prospects Hub — бот, який активно боротиметься з гендерною нерівністю на ринку праці, розповіли “Вікнам” у пресслужбі Junior Achievement Ukraine.

У травні 2024 року студентки та випускниці європейської ініціативи Girls Go Circular (GGC) — вивчення основ циркулярної економіки — мали можливість зануритися у світ ШІ та дослідити його потенціал для розв’язання суспільних проблем. Учасниці повинні були працювати в командах по три дівчини та розробити ідею інструменту штучного інтелекту, який допоможе зменшити гендерну нерівність в обраній ними сфері: освіті, працевлаштуванні, науці, мистецтві, спорті.

В Україні про свою участь заявили 4 команди. Дівчата-учасниці навчальних курсів з основ циркулярної економіки, віком 14-19 років, мали розробити свій ШІ інструмент, зняти коротке презентаційне відео про нього (максимум 3 хвилини) та створити презентацію.

- РЕКЛАМА-

У процесі розробки строго не вимагалось створювати реальний штучний інтелект. Проте необхідно було подумати про призначення ШІ, дані, необхідні для навчання моделі ШІ, а також про етичні та екологічні наслідки, пов’язані з його розробкою (потенційні упередження, проблеми конфіденційності, енергоспоживання тощо). Кодування для цього челенджу не вимагалося.

У фіналі за путівку на європейський конкурс змагались дві ідеї: Equal Prospects Hub від учениць Ямницького ліцею Івано-Франківської області та NGI mission від учениць Львівського НВК «Школа-ліцей Шептицьких».

За словами дівчат-переможниць, Equal Prospects Hub — це бот, який активно боротиметься з гендерною нерівністю на ринку праці. Він скануватиме вакансії, виявлятиме та блокуватиме ті, що мають ознаки гендерної дискримінації. Крім того, бот надаватиме рекомендації роботодавцям щодо створення більш гендерно-нейтральних оголошень, сприяючи рівним можливостям для всіх кандидатів.

«Наш бот не просто аналізуватиме проблему — він діятиме так, щоб її вирішити. Його активності будуть спрямовані на те, щоб кожна людина могла реалізувати свій потенціал у світі безмежних можливостей. Разом ми будуємо майбутнє, де гендер не обмежує шлях до успіху», — розповіли розробниці інструменту ШІ.

НОВИНИ НА ЦЮ ТЕМУ

-Реклама-

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

Азов

РЕКЛАМА

Квартири Івано-Франківськ

РЕКЛАМА

купити iphone 15 Pro у Львові, ціни в Україні