Найкращі наїдки та напої, виступи зірок шоу-бізнесу та запальні “па” від відомих танцівників, пише газета Експрес. Свято готував спеціально запрошений режисер.
І хоч як не намагалися в “Укрзалізниці” приховати це, ми таки дізналися подробиці свята та суми витрат.
Отож! Для своєї вечірки залізничники орендували виставковий центр “АККО Інтернешнл”. Площа приміщення, де відбувалося свято, — 2600 квадратних метрів. Цей павільйон розташований на проспекті Перемоги, 40-б, у Києві.
На офіційному сайті державних закупівель ProZorro знаходжу, що філія “Центр сервісного забезпечення” ПАТ “Українська залізниця” підписала із ТОВ “АККО Інтернешнл” угоду про оренду цього приміщення на суму 227 тисяч гривень.
Телефоную у центр. Відрекомендовуюся піар-менеджером вигаданої компанії й кажу, що хочу замовити зал на 100 людей для приватної вечірки. “Мені вас порадили друзі зі залізниці. Казали, що дуже гарно відпочили”, — розповідаю дівчині-менеджеру. “Ой! Та на 100 людей наше приміщення для вас буде завелике й навіть дуже! — відповідає представниця центру “АККО Інтернешнл”. — “Укрзалізниця” замовляла приміщення на 700 осіб. Це було дуже масштабне дійство”.
700 гостей залізниці розважали зірки української естради: гурт “ТІК” (якому за виступ заплатили 299 тисяч 600 гривень), Катерина Бужинська (її виступ коштував 165 тисяч гривень) та хореограф і співак Амадор Лопес, якому заплатили 163 тисячі 500 гривень.
Усі угоди про замовлення послуг цих зірок та оплату їх праці також можна знайти на офіційному сайті держзакупівель. Цікаво, що угоду з ФОП Бронюк В.В. (гурт ТІК) опублікували на сайті після 21.00.
Для вечірки найняли також звукорежисера з Білої Церкви. Принаймні в цьому місті зареєстрований ФОП Дембіцький Олег Сергійович, якому за угодою із “Центром сервісного забезпечення” “Укрзалізниці” заплатили за роботу на святі 59 тисяч грвень.
Всі угоди замовник хоч і оприлюднив на сайті держзакупівель, як вимагає законодавство, проте намагався зашифрувати (тендерам давали загальні назви, щоб не на сто відсотків було зрозуміло про що йдеться — наприклад, “Послуги діячів культури” або “Послуги зі створювання та інтерпретування мистецьких і літературних творів”).
Тендерну документацію залізничники приховали, що є порушенням закону. Так само, як і те, що всіх виконавців вибирали, так би мовити, на око, не шукаючи дешевших пропозицій, а вочевидь — згідно з чиїмись вподобаннями чи рекомендаціями.
Нам вдалося знайти ще один документ: угоду, місцем постачання у якій також була вказана адреса виставкового центру, де й гуляли залізничники. Замовником знову ж таки виявилися працівники філії “Центр сервісного забезпечення”. Тож, ми дізнались і про святковий стіл із наїдками та напоями.
Отож, за частування на вечірці заплатили 669 тисяч 594 гривні (угоду підписали з ТОВ “Експо Кейтерінг”).
У підсумку бюджет вечірки становив приблизно 1 мільйон 583 тисячі 694 гривні. Це — орієнтовно 4 місячні зарплати нинішнього керівника “Укрзалізниці” Євгена Кравцова, який за один місяць декларує заробіток на суму 332 тисячі 504 гривні.
Але оплатити танці з Амадором за власний кошт пан Кравцов, мабуть, не захотів. Як і запитати у платників податків, чи бажають вони своїми грішми фінансувати цю вечірку.
Чому? Про це ми запитали у пана Кравцова в офіційному запиті, відповідь на який з нетерпінням чекаємо.
Народ вставай і стріляй