20 жовтня стало відомо, що портал “Дія” закрила послугу бронювання працівників від мобілізації до 15 листопада. Чи вплине це на роботу підприємств та яка ситуація із бронювання працівників на Прикарпатті — далі у матеріалі.
Під час ефіру на ОТБ “Галичина” виконувач обов’язків заступника начальника Івано-Франківського ТЦК та СП, начальник сектору мобілізаційно-оборонної роботи Андрій Морозов зазначив, що прикарпатські підприємства перевіряють на дотримання правил військового обліку, пише Правда з посиланням на Інформатор Івано-Франківськ.
Йдеться про планові та позапланові перевірки військовозобов’язаних працівників. За його словами протягом року були й перевірки від генерального штабу, де перевіряли ряд підприємств, зокрема й на Прикарпатті. На жаль, в деяких зафіксували порушення.
“Всі перевірки проводяться відповідно до плану, який затверджений головами військових адміністрацій. У нас є ряд підприємств назвати, які я не можу (ред. інформація з грифом обмеження доступу), які вже притягнуті до адміністративної відповідальності. Ці підприємства беруть на роботу без військово-облікових документів”, – ділиться Андрій Морозов.
Крім цього представник ТЦК розповів як можна бронювати працівників на підприємствах. Є три типи бронювання:
- безпосередньо в ТЦК та СП, де заброньованим громадянам видається посвідчення про відстрочку;
- бронювання за списками Міністерства економіки. Після такого виду бронювання видається витяг з наказу Мінекономіки;
- через портал “Дія”. Там також має бути сформований витяг про бронювання.
Також Морозов наголосив, що військовозобов’язані мають носити із собою всі відповідні документи.
Нагадаємо, що бронюванню підлягають військовозобов’язані, які працюють в органах державної влади, в органах місцевого самоврядування. Також на підприємствах, установах та організаціях, які виконують мобілізаційні завдання, або визнанні критично важливими для функціонування економіки. На сьогодні встановлено термін бронювання 1 рік.