Голова Івано-Франківської психіатричної МСЕК Володимир Масляк задекларував великий житловий будинок та земельну ділянку в приміському селі Микитинці, нежитлові приміщення в Івано-Франківську, дві автівки та сукупний родинний дохід понад 1 мільйон гривень. Все майно записано на дружину.
Версії продовжують досліджувати декларації очільників та посадовців місцевих органів медико-соціальної експертизи (МСЕК). В рамках проєкту «Е-декларації під мікроскопом» досліджуємо декларацію за 2023 рік голови спеціалізованої психіатричної МСЕК Володимира Масляка.
Очільник психіатричної МСЕК декларацію подавав вперше, як це було передбачено законом про відновлення декларування, який розширив перелік декларантів. Відтак декларації за 2023 рік мали подати лікарі, які входять до складу військово-лікарських комісій (ВЛК), лікарсько-консультативних комісій (ЛКК), лікарсько-льотних комісій (ЛЛК) і медико-соціальних експертних комісій (МСЕК).
Нерухомість
Голова спеціалізованої психіатричної МСЕК Володимир Масляк задекларував житловий будинок на 261.6 кв. м в селі Микитинці. За документами ця нерухомість записана на дружину Ірину Масляк, воно володіє будинком з квітня 2009 року, на той час його вартість була 110 000 гривень.
Також Ірина Масляк з лютого 2009 року має у власності нежитлові приміщення в Івано-Франківську площею 65.5 кв.м, оцінені в 70 000 гривень.
Земля
Згідно з декларацією Володимир Масляк землі теж не має. Земельна ділянка в селі Микитинці площею 2616 кв.м також записана на дружину з 2009 року. Вартість землі, як і будинку, 110000 гривень.
Транспорт
В родині Масляк є дві автівки. Як і нерухомість, вони записані на дружину Ірину Масляк. З 2008 року вона є власницею Hyundai Santa Fe 2007 року випуску, який тоді коштував 42 000 гривень. В 2021 році Ірина Масляк придбала Mazda CX-9 2020 року випуску, вартість авто – 17 991 гривень. На авторинку Mazda CX-9 2020 року сьогодні коштують в середньому 25-30 тисяч доларів, тобто більше мільйона гривень.
Доходи
У 2023 році сукупний дохід родини Масляків склав 1 018 040 гривень. Голова спеціалізованої психіатричної МСЕК Володимир Масляк в обласному бюро медико-соціальної експертизи заробив 222 016 гривень. Також він отримав 83 324 гривні пенсії. Його дружина Ірина Масляк також отримала пенсію 13800 гривень та 698 900 гривень доходу від зайняття підприємницькою діяльністю.
За даними YouControl Ірина Масляк має стоматологічну практику в Івано-Франківську. Підприємницькою діяльністю вона займається понад 27 років – з грудня 1996 року.
Заощадження
На відміну від майна, гривневі заощадження в родини спільні. У 2023 подружжя Володимира та Ірини Масляк задекларувало 155 000 гривень готівкою. Крім того, Ірина Масляк у банку тримає 830 гривень, 912 доларів та 527 євро.
Реформа МСЕК
Нагадаємо, 22 жовтня Зеленський затвердив рішення РНБО, яке передбачає ліквідацію МСЕК до кінця року.
Масштабна реформа системи МСЕК, ініційована після серії корупційних скандалів, передбачає повну реорганізацію процесу встановлення інвалідності в Україні.
Урядові рішення та законодавчі зміни включали затвердження 25 жовтня плану протидії корупційним правопорушенням у системі МСЕК, а також передачу функцій Центральної медико-соціальної експертної комісії Українському державному науково-дослідному інституту медико-соціальних проблем інвалідності.
29 жовтня Верховна Рада ухвалила законопроєкт про вдосконалення роботи медико-соціальних експертних комісій, який передбачає можливість проходження експертизи онлайн та впровадження електронної системи обліку.
Нова система оцінювання функціональних можливостей, запуск якої заплановано на 1 січня 2025 року, передбачає створення експертних комісій на базі понад 300 багатопрофільних лікарень замість існуючих 328 МСЕК. До роботи планується залучити більше 1800 лікарів різних спеціальностей, тоді як раніше роботу МСЕК забезпечували 1267 медиків.
Нова система передбачає формування експертних команд щонайменше з трьох лікарів, де головою призначатиметься спеціаліст відповідно до основного діагнозу пацієнта. Оцінювання проводитиметься під відеозапис та матиме можливість відбуватися як у медзакладах, так і дистанційно або на виїзді, що значно підвищить доступність послуг для людей з обмеженими можливостями.
Паралельно з реформуванням системи правоохоронні органи проводять масштабні перевірки попередніх рішень МСЕК. Зокрема, 20 листопада в Івано-Франківську СБУ та Нацполіція затримали посередника, який організовував корупційні схеми встановлення інвалідності. Під час обшуків було виявлено медичну документацію, незадекларовану нерухомість, 30 тисяч доларів та євро, а також мобільні телефони зі свідченнями протиправної діяльності.
Також міжвідомча робоча група, до якої увійшли представники Міністерства охорони здоров’я України, Міністерства соціальної політики, Міністерства внутрішніх справ, Національного агентства з питань державної служби, Служби безпеки України, Державного бюро розслідувань, Національної поліції України, обласних, Київської міської військових адміністрацій, перевірить майже 1700 посадових осіб щодо обґрунтованості встановлення їм інвалідності. Серед відібраних справ, які підлягають перегляду 32% – працівники органів податкової служби України, 26% – працівники органів прокуратури, 17% – працівники органів митної служби, 25% – працівники інших державних органів.