Диван на коліщатках в темній вітальні

“На фронті жодного разу не рив траншеї, завжди воював”, – історія військовослужбовця з Франківщини Василя Присліпського

Автор: Lilia
17/12/2024 18:33
-Реклама
Оренда і продаж комерційної нерухомості від 30 м²
-Реклама
-Реклама
-Реклама
-Реклама

Василь Присліпський з Івано-Франківщини служив добровольцем у складі 71 окремої єгерської бригади. Пішов у військкомат у перші дні повномасштабного вторгнення, 8 березня 2022 року.

Воював на найгарячіших напрямках фронту: у Соледарі, Бахмуті, Часовому Ярі. Зараз він у Галичі лікується після поранення, пише Правда.іф з посиланням на Версії.

Василь Присліпський народився у селі Делієве Дубовецької громади у 1970 році. Закінчив училище за спеціальністю тракторист. Був на строковій службі в армії. Згодом чоловік переїхав до Галича, одружився, став батьком двох дітей.

У перші дні війни чоловік пішов добровольцем на фронт.

“Зробив дружині подарунок на 8 березня — пішов до військкомату. Тоді було не до підготовок. А оскільки в мене за плечима була армія, то практично одразу я потрапив на Ізюмський напрямок, де у складі 71 окремої єгерської бригади Десантно-штурмових військ Збройних сил України воював до серпня”, — каже Василь Присліпський.

З його слів, на початках в його підрозділі не вистачало багатьох речей, не завжди був відповідний одяг. Єдине, з чим не було проблем, — зі зброєю.

“Після Ізюма нас передислокували на полігон у Житомирі, доукомплектували й відправили на Соледар. Далі був Бахмут. Після Бахмута — Часів Яр, де я й отримав поранення. Від чого точно — зараз сказати важко, але крили нас тоді всім. Після вибуху уламками мені відірвало частину ноги, побило другу ногу, вибило око та понівечило праву руку. Це був уже 2023 рік”, — згадує Василь Присліпський.

Він каже: за час служби на фронті жодного разу не рив траншеї. Завжди воював.

“З історій можу згадати тільки момент, коли вдалося затрофеїти автомобіль у ворогів. Потім його за мною закріпили. Тож довелося займатися і доставкою. Так би мовити, працював “спецводієм”, — говорить Василь Присліпський.

Після поранення боєць лікувався спочатку в Дніпрі, Львові, згодом — у Києві, Німеччині й знову у Львові. Зараз Василь Присліпський — вдома, у Галичі. Він отримав другу групу інвалідності.

“Не дай Боже комусь бачити те, що бачать наші мужні воїни на фронті. Звичайно, ще багато треба виправити тут, у тилу. Але нинішнє основне завдання всієї України — вистояти там. А все інше виправимо потім”, — каже Василь Присліпський.