На Йордана, 6 січня, у Львівському скансені показали відреставрований свічник-трійцю XIX століття із храму у Криворівні, який свого часу створив народний майстер Андрій Дереюк спеціально для церкви
Про це повідомляє кореспондентка “Еспресо.Захід” Андріана Стахів, пише Правда.іф.
“BGA-Cервіс” пропонує ремонт зарядних станцій та інверторів. Відновлюємо плати, балансує батареї, збираємо устаткування для домів та квартир.
Дату для презентації обрали не просто так, адже саме 6 січня 2022 року помер натхненник реставраційного процесу, знаний український митець та колекціонер Остап Лозинський, для якого Криворівня мала особливе значення.
“Це такий важливий осередок нашої культури. Там жив і якийсь час творив Іван Франко, також Коцюбинський, Леся Українка. І от Остап із друзями також почали їздити до Криворівні влітку. Там відбувалися такі спонтанні пленери. там властиво Остап і мене підштовхнув, щоб я почав малювати ікони теж. Тому це таке пам’ятне місце”, – ділиться іконописець, історик мистецтва та куратор виставок Роман Зілінко.
Тож, у третю річницю, аби вшанувати пам’ять колеги і передовсім друга, у Львівському скансені показали 150-літню реліквію, роботу над якою реставраторка вищої категорії Ірина Дуткевич закінчила лише за кілька днів до того.
Трійця викликала чималий ажіотаж серед відвідувачів та зібрала повний зал охочих почути її історію та деталі процесу відновлення.
Про особливості будови та те, що саме цей свічник можна сміливо вважати однією із найошатніших та найбільших напрестольних трійць взагалі, розповів колекціонер, один зі співзасновників Інституту колекціонерства Юрій Юркевич. Свого часу її автор Андрій Дереюк створив низку свічників, які оселилися у церквах Гуцульщини та мали характерні зовнішні ознаки.
Після презентації свічник-трійця готується до повернення у церкву Різдва Пресвятої Богородиці у Криворівні, вирушить у дорогу він вже найближчими днями.
Фото: Андріана Стахів