Верховна Рада заборонила джипінг на території нацпарків та заповідників
Диван на коліщатках в темній вітальні

Верховна Рада заборонила джипінг на території нацпарків та заповідників

Автор: Петро Якимчук
09/01/2025 07:27
-Реклама
Оренда і продаж комерційної нерухомості від 30 м²
-Реклама
Будівництво шостого етапу в житловому районі.
-Реклама
-Реклама
Готелі Reikartz і контакти, Україна
-Реклама
ЖК Silver, старт продажу, вигідна ціна, сучасне планування.

Верховна Рада схвалила законопроєкт №11024, що забороняє джипінг на території природно-заповідного фонду.

“За” законопроєкт проголосували 246 народних депутатів повідомили в Міністерстві захисту довкілля та природних ресурсів, передає Правда ІФ

Реклама: Місцеві пропозиції
Ціни на лазерну епіляцію у Києві
Лазерна епіляція пахв: Безкоштовно

Косметологія FineLine пропонує лазерну епіляцію на новому 3000w апараті. Спробуйте перший сеанс на ділянку пахв безкоштовно. Переконайтесь у ефективності!

“Джипінг на заповідних територіях забруднює ґрунти, знищує рослинний світ, шкодить диким тваринам. І сьогодні прийняття цього закону є важливим кроком до європейських традицій управління природоохоронними територіями.

Якщо вам запропонують помилуватися краєвидами національного природного парку і використати для проїзду по природній території квадроцикл – знайте, що це незаконно”, – зауважила міністерка захисту довкілля та природних ресурсів Світлана Гринчук.

Очільниця Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України додала, що першим кроком на шляху до заборони шкідливого для навколишнього середовища джипінгу стала петиція, адресована президентові, яку українці ініціювали у вересні 2022 року. Ця ініціатива з’явилася як відповідь на численні запити та занепокоєння, висловлені екоактивістами та місцевими громадами, які спостерігали за недбалим ставленням до природних ресурсів. Джипінг у багатьох регіонах країни призводить до руйнування екосистем, завдає шкоди флорі та фауні, порушує спокій та природний баланс територій, які давно охороняються як заповідники чи національні парки.

Активісти послідовно інформували населення про згубні наслідки такого виду розваг, організовували акції та зустрічі, щоб залучити до обговорення проблеми якомога більше людей. Вони наполягали на негайному втручанні з боку влади, підкреслюючи, що обмеження або контроль за пересуванням важковагових транспортних засобів у природоохоронних зонах є вкрай необхідними для збереження унікальних українських ландшафтів для майбутніх поколінь.

Успішне створення та подання цієї петиції стало результатом ретельної підготовки і злагодженої роботи багатьох небайдужих громадян, які прагнули зробити свій внесок у захист довкілля. Вони використовували соціальні мережі та інші платформи для поширення інформації, заохочуючи інших долучатися до ініціативи, та піднімали питання на локальному та національному рівнях.

Нагадаємо, законопроєт №11024 обмежує можливість проїзду механічними транспортними засобами, як-от джипами, квадроциклами та багі, по територіях природно-заповідного фонду України.

Як розвагу, такі прогулянки подекуди пропонували для туристів – переважно в Карпатах.