Нова небезпечна тенденція з Тік-Току загрожує здоров’ю та життю дітей. Вони створюють саморобні вибухові пристрої за інструкцією з популярного застосунку та травмуються. Лише за останній тиждень до медичних закладів потрапили троє дітей з такими травмами.
“BGA-Cервіс” пропонує ремонт зарядних станцій та інверторів. Відновлюємо плати, балансує батареї, збираємо устаткування для домів та квартир.
Про це повідомляє Львівська міська рада, передає Правда.іф.
Перед обличчям трьох хлопчиків розірвалась саморобна петарда
Зокрема, до дитячої лікарні святого Миколая Першого медобʼєднання Львова швидка доправила трьох хлопчиків, віком 10, 11 та 15 років, перед обличчями яких розірвалася саморобна вибухівка.
Між собою ці діти не знайомі, втім обʼєднує їх одне: всі вони виготовляли саморобну «петарду» за покроковою інструкцією в мережі Тік-Ток. Діти брали пластикову пляшку, воду, кульку із фольги, засіб для очищення труб і майстрували з них вибухівку.
Серед пацієнтів лікарні святого Миколая – 11-річний Вʼячеслав із Львівщини. Хлопець розповів, що разом із другом він побачив, як на вулиці інші підлітки робили таку «петарду» за інструкцією із соцмереж. Тож вирішили повторити: змішали всі складники та потрусили пляшку, щоб викликати хімічну реакцію. Просто перед Вʼячеславом пляшка розірвалася, а її вміст потрапив прямо на його обличчя.
«Такі пацієнти до нас потрапляють із глибокими хімічними опіками обличчя. Адже засіб для очищення труб, який є у цих так званих “петардах”, буквально розʼїдає шкіру дітей. Найбільше страждають очі, адже там тканини найтонші. Вже трьом дітям за тиждень ми надали допомогу. В усіх них, на жаль, залишаться рубці на обличчі», – говорить Галина Саян, опікова та пластична хірургиня, керівниця Міського центру термічної травми та опікової хірургії Першого медобʼєднання Львова.
Застерігає батьків про небезпеку і заступник начальника Департаменту патрульної поліції Олексій Білошицький:
“Хочу звернути вашу увагу на новий тривожний тренд у TikTok, де діти виготовляють вибухові пристрої, використовуючи засоби для прочищення труб. Це не лише вкрай небезпечно, але й може призвести до тяжких травм або навіть втрати життя”.
Чому це небезпечно?
- Хімічні реакції — суміш із використанням засобу для чищення труб створює сильний вибух, який неможливо контролювати.
- Травми — такі “експерименти” можуть призвести до сильних опіків, ураження обличчя, очей чи рук.
- Психологічні наслідки — навіть “жартівливе” використання таких речовин може травмувати інших дітей і призводити до стресу чи травматичних подій.
Що робити батькам?
1. Пояснити небезпеку — розкажіть дитині, що цей тренд не лише заборонений, але й реально загрожує життю.
2. Перевіряти контент — звертайте увагу на те, що дивляться ваші діти в соцмережах.
3. Бути прикладом — обговорюйте важливість відповідального використання хімічних речовин і піротехніки.
4. Контролювати доступ — тримайте небезпечні речовини поза доступом дітей.
Що розповісти дітям?
– Кожен “тренд” у TikTok не вартий ризику для здоров’я чи життя.
– Справжня сміливість — сказати “ні” небезпечним іграм.
– Поділіться, що будь-який експеримент з хімічними речовинами може мати катастрофічні наслідки.
Залишаймося уважними до того, що відбувається навколо нас.