Аномально тепла зима може стати причиною дуже ранньої весни в Україні в 2018 році, так у січні казав директор Українського гідрометцентру Микола Кульбіда. Проте в лютому зима показала на що здатна і в результаті маємо мороз до -25оС.
Дійсно, в поточному році експерти дивувались щодо плюсової температури цієї зими, якої, як кажуть синоптики, не спостерігалося протягом останніх ста років. Тривалість зимового періоду стала коротшою, а сама українська зима не така, як була колись. Завтра на календарі перший день весни, але погода за вікном зовсім не весняна. Про те, коли чекати справжню весну на Прикарпатті, журналістці Правди іф розповів начальник Івано-Франківського обласного центру з гідрометеорології Володимир Фрегович.
«У найближчі шість днів ми ще очікуємо на морози. Під впливом антициклону, який приніс нам арктичне холодне повітря, на Прикарпатті буде ще мінусова температура. Відповідно морозна холодна погода на Івано-Франківщині протримається десь до 5 березня, – запевнив Володимир Фрегович. – У березні в природі зберігаються ще риси, які притаманні зимовому періоду. Проте азіатський антициклон дещо послабиться і менш інтенсивною стає циклонічна діяльність над Баренцовим морем. Дещо підвищується атмосферний тиск та частіше проглядатиметься сонце. Внаслідок збільшення притоку сонячної температури в березні температура буде вищою на 5-6 градусів порівняно з лютим. Якщо зараз у нас денна температура -10, -15 градусів морозу, то 7-8 березня ми очікуємо, що на вулиці буде +10, +12оС».
Фахівці попереджають – не треба сподіватись, що потепління буде тривалим. Уже в період 13-14 березня чекайте на нове похолодання. Лютневі морози не повторяться, але температура трохи знизиться.
«Справжня тепла весна прийде на Прикарпаття вкінці березня. Тоді почнеться руйнування снігового покриву по області. Але у високогір’ї сніг пролежить ще мінімум до травня», – наголосив Фрегович.
В природі все збалансовано. Але в останні роки, особливо з 2012 року і до тепер глобальне потепління відчули усі. В середньому річна температура у світі збільшилась на один градус. В Україні – на 2 градуси. Звісно, це проявляється по-різному, в тому числі збільшенням кількості аномальних погодних явищ, різкими перепадами температури. Ще один показник – це те, що зима приходить набагато пізніше, а весни практично немає. Ось уже кілька років поспіль з зими ми відразу стрибаємо у літо.
Крім того спостерігається цікава тенденція, яка починає з’являтися останнім часом. У давніх цивілізацій були зовсім інші уявлення про пори року, ніж зараз у нас. Весна починалася з весняного рівнодення, 21-22 березня, і закінчувалася в день літнього сонцестояння – 21 червня. Останнім часом ми починаємо помічати, що ритми природи починають повертатися до тих древніх циклів, які були визначені рівноденнями і сонцестоянням.
Тож якою буде цьогорічна весна в Україні точно відповісти не може ніхто. Дізнатися напевно, чого очікувати від весни 2018 року, можна безпосередньо під час неї або незадовго до її настання – тільки в такому випадку можна повністю довіряти прогнозам.
Марія Франчук
Smith Benites
Lorem ipsum dolor sit amet consectetur aenean sit urna.