-РЕКЛАМА-

РЕКЛАМА

Актуально зараз

-Реклама-spot_img

Аби знижка не була націнкою. Особливості «чорної п‘ятниці» в Івано-Франківську

-Реклама-spot_img
spot_img

Наприкінці листопада у світі відбуваються традиційні грандіозні розпродажі – так звана «Чорна п’ятниця». Саме з цього дня починається різдвяний сезон. Традиція виникла у США, потім поширилась на інші країни, до України перекочувала видозміненою й зі значно меншим ажіотажем.

«Репортер» вирішив з’ясувати, як франківські магазини готуються до дня шалених знижок і чи будуть ті знижки взагалі.

Треба одразу сказати, що крамниці у Франківську мають велику варіативність дат. Хтось анонсує «чорну п’ятницю» 22 листопада, хтось 29-го, деякі магазини роблять цілий «чорний тиждень», щоб залучити більше покупців. Це йде врозріз світової специфіки «свята знижок», але допомагає магазинам створити ажіотаж.

- РЕКЛАМА-

Однак, подібні приманки вигідні далеко не всім. Так, підприємець Роман Кривий шиє вироби зі шкіри. Каже, цьогоріч взагалі відмовся від ідеї тематичного розпродажу, бо й так знизив ціни на весь асортимент.

«Я порахував, що більше продам, якщо ціни будуть нижчими постійно, ніж за один день в році, – пояснює він. – Одного дня явно замало для такого типу розпродажів, та й люди наші до такого не надто звичні. Ніхто не відкладає кошти спеціально, «бо знижки», ми все купуємо за потребою. У США людей готують заздалегідь, скрізь реклама, вони чекають тих розпродажів, як Нового року. В Україні такого немає».

Так, у місті справді обмаль тематичної чорноп’ятничної реклами, зате ледь не на кожній вітрині бачимо анонси знижок. Невже франківці так звикли до дешевого на щодень?

Чому так відбувається, пояснила SMM-менеджерка Вікторія Присяжнюк. Вона наповнює сторінки магазинів і закладів у соцмережах. За її словами, у Франківську «чорна п’ятниця» не настільки популярна, бо й так немає великої конкуренції.

«Закладам і магазинам не потрібно дуже заморочуватися, бо й так прийдуть, і так куплять, – каже Вікторія. – І в нас навіть без «чорної п’ятниці» можна побачити махінації. Наприклад, на ціннику одна цифра, а на касі вам пробивають за іншою. Це неправильно й незаконно. Але продавці будуть доводити, що «забули перечепити цінник», «якраз мали його змінити», і ще купа виправдань».

Крім того, часто за знижку в нас видають реальну ціну товару. На ціннику малюють завідомо більшу, перекреслюють, пишуть іншу – маєте суттєву знижку. Досвідченого покупця, звісно, таким чином обдурити важко, але скільки в нас тих – досвідчених?

Однак засмучуватися не варто. Найбільша «чорна п’ятниця» зараз відбувається в інтернеті.

«Я – мама в декреті, яка працює, мені знайти час на шопінг – просто нереально, – тепер Вікторія розповідає з точки зору споживача. – А так, покладу сина спати і ще встигну щось замовити. До речі, так і моніторити, чи не махлює магазин, значно легше – лише кілька кліків. Головне – визначитись наперед, що тобі потрібно, та знайти вигідну пропозицію».

Однак у Івано-Франківську є й торгові центри, що роблять на «чорну п’ятницю» суттєву ставку. Один із них – нещодавно відкритий ТЦ River Park, що на Галицькій. Там вирішили зробити цілий «чорний тиждень».

«На нашій рекламі зображений коміксований діалог двох жінок, які запрошують одна одну на «чорну п’ятницю», – розповідає маркетолог Оксана Говера. – Одна з жінок каже, що не встигає через роботу. Цей діалог відбувся в реальності! І я собі подумала, що нелогічно робити знижки, коли людина працює. Можливо, вона не може купити щось за повну ціну, але зі знижкою могла б собі це дозволити. Та покупець банально не потрапить в магазин, бо, наприклад, працює до восьмої вечора, а магазин зачиняється о 20:00. Тому ми дійшли висновку зробити не день а цілий тиждень розпродажу».

За словами Оксани Говери, вони ці всі нюанси обговорювали з орендарями. І ті були навіть вдячні за просування й рекламу цілого тижня розпродажів.

«Бо є різниця працювати цілу ніч і сподіватися, що хоч хтось із людей прийде, – каже Оксана. – Адже американська «чорна п’ятниця» саме це і передбачає – дуже раннє відкриття і робота аж до півночі. А так ми усім зробили комфортні умови».

Для повної картини ми поспілкувалися й з потенційними покупцями, щоб зрозуміти, чи справді вони аж так чекають на знижки.

Тетяна Пігурська каже, що знижки любить, але часом дуже розчаровується через їх неправдивість.

«Купувала у гіпермаркеті шоколадку. Вдома відклеїла наліпку з цінника, а нова ціна зі знижкою – ще вища за попередню, а під нею ще одна стара ціна і майже вполовину дешевше, ніж я заплатила, – обурюється Тетяна. – Тож я вже навчена і моніторю наперед усі товари, які планую придбати. Цього сезону пригледіла взяття».

Звісно, українській «чорній п’ятниці» ще далеко до масштабів розвинених країн, а дрібні махінації взагалі вбивають довіру. Втім, для тих, хто ще не остаточно розчарувався, маємо три прості, але корисні поради.

  • Перше – проглядайте наперед ціни товарів, які збираєтеся придбати.
  • Друге – не ведіться на заміну бажаного на те, що лишилося. Якщо омріяної речі за акційною ціною вже нема, вам завжди запропонують альтернативу – схоже, але дорожче. Тут працює психологія.
  • Третє – не робіть передоплату за акційний товар. Якість може сильно відрізнятись від яскравих рекламних картинок.

Це все. Вдалих вам покупок.

Авторка: Тетяна Скоропляс

НОВИНИ НА ЦЮ ТЕМУ

Світлана Якимчук
Світлана Якимчук
Інформаційний оглядач інтернет-сайту Правда іф.юа. Випускник філологічного факультету Прикарпатського національного університету
-Реклама-

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

Видалення волосся лазером у Івано-Франківську. Лазерна епіляція у FineLine

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

Азов

РЕКЛАМА

Квартири Івано-Франківськ

РЕКЛАМА

купити iphone 15 Pro у Львові, ціни в Україні