Диван на коліщатках в темній вітальні

Ахметівці тримають Західну Україну на голодному пайку через штучний дефіцит на Бурштинській ДТЕК, – ЗМІ

Автор: Ігор Василик
03/11/2019 14:11
Азов
купити iphone 15 Pro у Львові, ціни в Україні

Відкриття імпорту електроенергії з Білорусі та Росії допомогло різко подешевшати електроенергії на так званому «ринку на добу наперед».

Реклама: Місцеві пропозиції
Ціни на лазерну епіляцію у Києві
Лазерна епіляція пахв: Безкоштовно

Косметологія FineLine пропонує лазерну епіляцію на новому 3000w апараті. Спробуйте перший сеанс на ділянку пахв безкоштовно. Переконайтесь у ефективності!

Це саме та частина нового ринку електроенергії України, де купують електроенергію для водоканалів, офісів, магазинів, пекарень, тролейбусів – всього того, чим ми користуємось кожен день, і за що платимо кожен день в ціні товарів і послуг, пишуть Наші гроші.

Подивіться чорну лінію на цьому графіку, побудованого на даних ДП «Оператор ринку» – це і є падіння ціни ее/е на РДН у об’єднаній енергосистемі України:

За словами голови енергетичного комітету Верховної Ради Андрія Геруса, нинішнє падіння на 7% у річному вимірі становить близько 10 млрд грн. Це гроші, які не отримає той, хто продає е/е на РДН. А це – саме Ахметов. Бо влаштована ще урядом Гройсмана модель «ринку» така, що Ахметов виявився монопольним продавцем енергії на РДН. Всіх інших виробників тупо розігнали по іншим сегментам. І вплинути на ціну РДН можна тільки збільшенням пропозиції е/е з імпорту. Завдяки тому, що українська ОЕС інтегрована з радянською імперією, то енергію майже для всієї України можна імпортувати лише з Росії та Білорусі. І відкриття «форточки» на схід у розмірі 3% від усього споживання збило ціни на 7%.

Тобто ми наочно бачимо вплив конкуренції на ринок – збільшення пропозиції незалежними від монополіста постачальниками призводить до зменшення ціни для споживачів.

А тепер поверніться до графіку і подивіться на жовту лінію. Це ціна електроенергії на Бурштинському енергоострові. Це територія в межах Івано-Франківської, Львівської та Закарпатської областей. Як бачимо, на Західну Україну не подіяло збільшення імпорту зі Сходу. Але винен в цьому не постачальник-агресор. А внутрішній ворог конкуренції – ДТЕК.

Бурштинський енергоострів – це єдине місце України, що здавна під’єднане до європейських енергомереж аналогічно тому, як саме на Західній Україні європейська залізнична колія змінюється на радянський стандарт. Тому сюди не можна постачати з Білорусі та Росії.

Монопольним місцевим виробником е/е є «ДТЕК Західенерго», яке мертво тримає свої ціни. І ДТЕКу також належить значна частина імпорту з Європи на острів. Але компанія Ріната Ахметова не включає імпортні потужності на повну котушку. У купі з відключеннями теплоенергостанцій на території Бурштина це дозволяє ахметівцями тримати Західну Україну на голодному пайку – штучно тримати дефіцит електроенергії. І тепер ще раз подивіться на жовту лінію на графіку.

Дефіцит завжди призводить до завищених цін.

Це – закон. Ахметов довів його не словом, а ділом.