Антимонопольний комітет викрив змову під час ремонту школи у Верховинському районі
Диван на коліщатках в темній вітальні

Антимонопольний комітет викрив змову під час ремонту школи у Верховинському районі

Автор: Олег Мамчур
16/08/2024 17:54
-Реклама
Оренда і продаж комерційної нерухомості від 30 м²
-Реклама
Будівництво шостого етапу в житловому районі.
-Реклама
-Реклама
-Реклама
ЖК Silver, старт продажу, вигідна ціна, сучасне планування.

Західне міжобласне територіальне відділення Антимонопольного комітету України виявило антиконкурентні узгоджені дії під час тендеру на ремонт школи у Верховинському районі.

15 серпня 2024 року Адміністративна колегія Західного міжобласного територіального відділення Антимонопольного комітету України (АМКУ) ухвалила важливе рішення щодо порушення конкурентного законодавства. Комітет встановив факт антиконкурентних узгоджених дій між двома учасниками тендеру на капітальний ремонт Красноїльської загальноосвітньої школи I-III ступенів у Верховинському районі Івано-Франківської області.

Реклама: Місцеві пропозиції
Ремонт зарядних станцій BGA, якість і надійність.
Ремонт інверторів, Ecoflow, зарядних станцій.”

“BGA-Cервіс” пропонує ремонт зарядних станцій та інверторів. Відновлюємо плати, балансує батареї, збираємо устаткування для домів та квартир.

Учасниками змови виявилися ТОВ «Престиж-П» та ФОП Семирга С.М., які, за висновком АМКУ, узгоджували свої дії під час підготовки та участі у відкритих торгах. Предметом закупівлі були роботи з капітального ремонту школи, вартість яких становила 28 116 597,00 гривень.

Представник АМКУ зазначив: “Відділення довело, що ТОВ «Престиж-П» та ФОП Семирга С.М. під час підготовки та участі у торгах, всупереч Закону України «Про публічні закупівлі», узгоджували свої дії.”

За результатами розслідування, Адміністративна колегія Західного міжобласного територіального відділення АМКУ прийняла рішення про накладення штрафу на обох учасників змови. ТОВ «Престиж-П» та ФОП Семирга С.М. мають сплатити по 68 000 гривень кожен за вчинення антиконкурентних узгоджених дій, що призвели до спотворення результатів торгів.

Варто зазначити, що згідно з українським законодавством, факт притягнення до відповідальності за антиконкурентні узгоджені дії має довгострокові наслідки для учасників тендерів. Як пояснює представник АМКУ: “Згідно з Законом України «Про публічні закупівлі», підставою для відмови в участі у процедурі закупівлі є той факт, що суб’єкт господарювання (учасник) протягом останніх трьох років притягувався до відповідальності за вчинення антиконкурентних узгоджених дій, що стосуються спотворення результатів тендерів.”

Це рішення АМКУ підкреслює важливість чесної конкуренції у сфері публічних закупівель та демонструє рішучість органів влади у боротьбі з антиконкурентними практиками, особливо коли йдеться про проекти, що мають велике суспільне значення, такі як ремонт освітніх закладів.